Меню

Посилання

 
ГоловнаОголошення → З 25 листопада по 10 грудня поточного року на території України проводиться щорічна Міжнародна акція «16 днів проти насильства»
27/11/2017 9:50

Оголошення

З 25 листопада по 10 грудня поточного року на території України проводиться щорічна Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

ДО ВІДОМА ЖИТЕЛІВ ДОМАНІВСЬКОГО РАЙОНУ
 
У період з 25 листопада по 10 грудня поточного року на території України  проводиться щорічна Міжнародна акція «16 днів проти насильства».
Виділяють чотири види насильства в сім’ї: фізичне, сексуальне, психологічне  та  економічне.
Фізичне насильство в сім'ї – умисне нанесення одним членом сім'ї іншому члену сім'ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, нанесення шкоди його честі і гідності.
Сексуальне насильство в сім'ї – протиправне посягання  одного члена сім'ї на статеву недоторканість іншого члена сім'ї,  а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього  члена сім'ї.
Психологічне насильство в сім'ї  – насильство,  пов'язане з дією одного члена сім'ї  на  психіку  іншого  члена  сім'ї  шляхом словесних  образ або погроз,  переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість,   нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю.
Економічне насильство в сім'ї  – умисне  позбавлення  одним членом сім'ї іншого члена сім'ї житла,  їжі, одягу та іншого майна чи коштів,  на які постраждалий має передбачене законом право,  що може  призвести  до його смерті,  викликати порушення фізичного чи психічного здоров'я.
Згідно статті 15 Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» особи, які вчинили насильство в сім'ї, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.

Адміністративне законодавство України містить спеціальну норму, що закріплює адміністративну відповідальність за вчинення насильства в сім’ї. Такі дії кваліфікуються за ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) санкцією якої передбачено відповідальність за умисне вчинення відносно членів сім’ї будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.

Вчинення зазначених вище дій тягне за собою громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин або адміністративний арешт на строк до семи діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року вже було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою статті 173-2 КУпАП, тягнуть за собою громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Поряд з притягненням до адміністративної чи кримінальної відповідальності до особи, яка вчинила насильство в сім’ї, можливе застосування також заходів цивільно-правової відповідальності, які полягають в необхідності відшкодування потерпілому завданої моральної та матеріальної шкоди.

 

Начальник сектору превенції Доманівського ВП

Вознесенського ВП ГУНП в Миколаївській області

старший лейтенант поліції                                 п/п                                А.Я.Гальковичдо верху