Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → БОГДАНІВКУ ВІДВІДАЛИ НІМЕЦЬКІ СТУДЕНТИ
24/07/2017 5:10

БОГДАНІВКУ ВІДВІДАЛИ НІМЕЦЬКІ СТУДЕНТИ

Тема Холокосту все більше цікавить міжнародну спільноту. Студенти Єнського університету Фрідріха Шиллера після проведення семінару «Холокост в Україні» вирішили відвідати місце розстрілу єврейського населення у с. Богданівка. Директор Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Поспєлов О.В. погодився прийняти німецьку делегацію.

23 липня  студенти та викладачі гостинно зустріла богданівська земля. Це студенти, які навчаються в магістратурі, аспірантурі (до речі, серед них і студенти Київського університету ім. Т.Шевченка), професор Йорг Ганценмюллер, доцент Рафаель Утц.

Хлібом-сіллю зустрічали гостей директор школи Поспєлов О.В., перший заступник голови Доманівської райдержадміністрації Фалько Н.І., депутат Доманівської районної ради Шкурченко О.О., учні-краєзнавці, учителі.

Біля пам’ятного знака жертвам Холокосту вихованці Богданівської школи розповіли про жахливі події Другої Світової війни на території Богданівської сільської ради, Доманівського району, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих. Німецьких друзів цікавили питання про збереження пам’яті про Холокост, як школярі збирали матеріли про цю трагедію, як ставилися до вивчення цього питання за роки радянської влади та в незалежній Україні. На ці та інші питання відповіли директор школи Поспєлов О.В., заступник голови Доманівської райдержадміністрації Фалько Н.І., учитель історії Поспєлова Л.В. Депутат районної ради Шкурченко О.О. на згадку про зустріч подарував студентам книгу українського історика В.Сергійчука «Що дала Україна світові».

Нас приємно вразило, що більшість студентів розмовляли українською мовою. Бар’єру в спілкуванні не було. Студентка  Київського університету ім. Т.Шевченка, яка зараз навчається в німецькому виші в магістратурі, Катерина Черній здійснювала переклад.
до верху