Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ - ЗАПОРУКА ГІДНОГО РІВНЯ ЖИТТЯ ТА НАЛЕЖНОГО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
27/07/2017 12:24

ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ - ЗАПОРУКА ГІДНОГО РІВНЯ ЖИТТЯ ТА НАЛЕЖНОГО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Такою була тема семінару, який провела для безробітних громадян провідний юрисконсульт Доманівського районного центру зайнятості Лацановська О. Метою і завданням заходу було довести до відома присутніх переваги легальної зайнятості та наслідки нелегальної праці. Юрисконсульт зокрема зазначила, що Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека, Конституцією України визнаються найвищою соціальною цінністю. Кожна людина має право на працю, тобто можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Нажаль, приходиться зустрічатися з таким явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин.

Погоджуючись на роботу без оформлення, працівник автоматично власноруч позбавляє себе права вимагати від роботодавця забезпечення належних умов праці, оплати праці на рівні, встановленому державою. 

«Тіньова» зайнятість сприяє поширенню професійних захворювань, аварійності на дорогах, низької якості виконуваної роботи, ризику виникнення нещасних випадків на виробництві тощо, оскільки не оформлений належним чином працівник не проходить обов’язкове медичне обстеження, з ним не проводяться інструктажі та навчання з техніки безпеки, охорони праці. У випадках травмування на виробництві працівники не отримують від фонду соціального страхування від нещасних випадків соціальні послуги та виплати, які здійснюються у встановленому законодавством порядку.

Також на семінарі були присутні фахівці УПФУ, а саме: начальник Доманівського відділу з обслуговування громадян Вознесенського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Миколаївської області Супранкова Т.М. та головний спеціаліст відділу з обслуговування громадян Бензар Л.В. Представники Пенсійного фонду торкнулись питання дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати,  розглянули деякі норми закону, якими врегульовано окремі питання у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, тощо.

Підводячи підсумки, в кінці зустрічі, юрисконсульт відповіла на запитання учасників заходу, побажала присутнім успіхів та впевненості  у завтрашньому дні та висловила сподівання, що кожен учасник заходу ретельно зважить для себе усі плюси легального працевлаштуваннядо верху