Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → 26 РІЧНИЦЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО РЕФЕРЕНДУМУ 1991 РОКУ
01/12/2017 11:55

26 РІЧНИЦЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО РЕФЕРЕНДУМУ 1991 РОКУ

На відзначення у Миколаївській області 26 річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошення незалежності України Доманівською центральною районною бібліотекою на розширеній методичній раді відділу освіти райдержадміністрації підготовлено інформаційне повідомлення «Всеукраїнський референдум за незалежність України та тематичний перегляд матеріалів «Україна: шлях до незалежності. Всеукраїнський референдум 1991 року» із циклу «Пам’ятна дата історичного календаря України», де представлено  матеріали та книги періоду новітньої історії України – здобуття незалежності.

Участь у заході взяла перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Фалько, начальник відділу освіти райдержадміністрації Валентин Білецький, вчителі загальноосвітніх закладів району та учнівська молодь.

Відкриваючи захід Наталі Фалько зазначила: «Вибір який зробила Україна на референдумі 26 років тому, став доленосним для українців, адже наша країна стала незалежною про яку так мріяли наші предки та отримала визнання своєї незалежності всім цивілізованим світом».

 

Історична довідка.

1 грудня 1991 року в Україні відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, на якому волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою України, за який тоді проголосували 346 народних депутатів. Разом з цим Актом, 24 серпня 1991 року також були прийняті Постанова Верховної ради УРСР «Про проголошення незалежності України» та Постанова Верховної Ради України «Про військові формування на Україні».

Напередодні референдуму великий вплив мала небайдужа позиція української інтелігенції, зокрема, пристрасне слово відомої письменниці Ліни Костенко . Тоді, 1 грудня 1991 року, 90,92 відсотки виборців дали ствердну відповідь на запитання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?».

Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян. Втретє за 350 років нашої героїчної і водночас трагічної історії – від Визвольної війни середини ХVІІ століття – Україна здобула самостійність. Саме Всеукраїнський референдум наділив прийнятий Верховною Радою Акт проголошення незалежності України тією юридичною силою, яка дозволила ствердити: Радянський Союз як об’єкт міжнародного права перестав існувати, а на політичній карті світу з’явилася нова незалежна держава – Україна. Польща одна із перших визнала Україну як державу. До кінця грудня 1991 р. заяви про визнання незалежності України зробили уряди 68 держав світу, серед яких і США, ФРН, Великобританія, Швеція, Італія, Японія.до верху