Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → НАТАЛІЯ ФАЛЬКО ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ЗА «КРУГЛИМ СТОЛОМ» З НАГОДИ 85-Ї РІЧНИЦІ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ
01/12/2017 13:36

НАТАЛІЯ ФАЛЬКО ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ЗА «КРУГЛИМ СТОЛОМ» З НАГОДИ 85-Ї РІЧНИЦІ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ

1 грудня в актовій залі відділу освіти Доманівської РДА відбувся «круглий стіл»  учителів  суспільних  дисциплін,  директорів шкіл, представників влади та громадськості  Доманівського  регіону з проблеми «85-ті роковини Голодомору 1932 - 1933 років в Україні - геноцид  українського  народу». З словами вшанування трагедії Голодомору до присутніх звернулася Наталія Фалько –  перший заступник голови райдержадміністрації,  екскурс сторінками Голодомору по Миколаївщині провела Катерина Галькович та було здійснено перегляд документального фільму « Без родини немає роду» ( кер. Гнатенко О.А. – Доманівський НВК) та прослухано виступ учнів Доманівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2( кер. Пишна Л.С.). Працівниками центральної бібліотеки було влаштовано виставку книг по даній проблематиці.

На заході було обговорено причини і наслідки Голодомору, який є класичним  прикладом радянського геноциду, найдовшого й най масштабнішого експерименту з русифікації, а саме – винищення української  нації. Голод став зброєю масового біологічного знищення українців. Він на довгі десятиліття порушив природний генетичний фонд, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації. Наслідком злочину геноциду також стало руйнування традиційного українського устрою життя. Українцям як етносу було завдано смертельної рани. 1933 рік став для України часом національної катастрофи, наслідки якої відчуваємо і понині.

У 1993-му вперше на державному рівні відзначені роковини Голодомору – через 60 років  після трагедії. 2015 року Верховна Рада України спеціальним актом засудила комуністичний тоталітарний режим, поруч із нацистським, а наступним законом відкрила повний доступ до архівних матеріалів радянських каральних органів, аби минуле, зокрема історія Голодомору, більше ніколи не ставали об’єктом цензури та маніпуляцій.

На «круглому столі» було презентовано досвід роботи вчителів району з даної тематики та підведено підсумки районного методичного проекту «Голодомор 1932-33 років на уроках історії в школі. Сучасне осмислення та інноваційне викладання». Переможцями проекту стали:

№з/п

Назва закладу

ПІБ автора роботи

Напрям

Тема роботи

Місце

1

Петропавлівська філія

Доманівського НВК

 

 

Гуровська Ольга Миколаївна

Урок

 

 Голодомор 1932-33 років:історія написана смертями

І

2

Маринівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Данілєвська Ірина Андріївна

Урок

Допоки пам'ять в серці не згасає

ІІ

3

Кузнецівська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.. героя АТО Матвієнка А.В.

Ніколаєнко Сергій Павлович

Урок

Голодомор 1932-33 років –геноцид українського народу

ІІ

4

Козубівська філія Доманівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2

Онищенко Ольга Юріївна

Урок

Голодомор 1932-1933 років в Україні. Урок пам’яті «безневинних страдників, убієнних голодом»

ІІІ
до верху