Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ЗАПОБІГАННЮ ПОШИРЕННЯ ВІЛ- ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ
04/12/2017 12:20

ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ЗАПОБІГАННЮ ПОШИРЕННЯ ВІЛ- ІНФЕКЦІЇ/СНІДУ

1 листопада перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Фалько у Всесвітній день боротьби зі СНІДом провела засідання районної координаційної ради з питань  протидії, туберкульозу, наркоманії, ВІЛ-інфекції/СНІДу, хворобам, що передаються статевим шляхом.

Під час засідання розглянуто питання стану та тенденції захворюваності у Доманівському районі на ВІЛ/СНІДу, методи виявлення та протидії цим хворобам.

З інформацією виступила виконувач обов'язків головного лікаря Центральної районної лікарні Лілія Гузенко. «Відповідно до статистичних даних на сьогодні ми спостерігаємо зниження тенденції рівня захворюваності  на ВІЛ та СНІД у порівнянні з минулими роками. Але реальний показник на нашу думку він набагато вищий, це пов’язано з тим, що ми не маємо можливості примусити жителів нашого району здавати відповідні аналізи, адже ця процедура є повністю добровільною і чітко регламентується законодавством. Навіть ті особи у яких було виявлено ВІЛ відмовляються проходити лікування і на це ми не можемо вплинути», сказала вона.

На питання Наталі Фалько чи є процедура здачі аналізу на вищеозначені хвороби безкоштовною, Лілія Гузенко відповіла: «Здача відповідного аналізу є цілковито безкоштовним і кожний бажаючий може його зробити і це є повністю анонімним, адже цільовою державною програмою на ці заходи виділені кошти. Також держава повністю забезпечує весь комплекс медикаментозного лікування безкоштовно».

За результатом засідання відповідальним особам надано доручення щодо проведення широкої інформаційної кампанії у загальноосвітніх навчальних закладах, серед груп ризику та з трудовими колективами організацій і установ району.
до верху