Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → ВІТАННЯ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ З 22 – РІЧНИЦЕЮ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ
27/06/2018 13:00

ВІТАННЯ ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ З 22 – РІЧНИЦЕЮ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

Шановні земляки

Щиро вітаю вас з 22 – річницею Конституції України!

28 червня 1996 року увійшло в ряд історичних дат, що відкрили новий етап в історії нашої держави. На п’ятому році незалежності було прийнято Конституцію України.

Прийняття Основного закону знаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі.

Основний закон є визначальним чинником забезпечення державного суверенітету України та консолідації суспільства. Над ним працювали найкращі вітчизняні правники, а Венеціанська комісія визнала її однією з найдемократичніших в світі.

Демократичний шлях розвитку ніколи не був легким. До демократії суспільству треба дорости, за неї практично завжди доводиться боротися.

Нині Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування – випробування на єдність та територіальну цілісність.

Сьогодні з усією очевидністю постала проблема внесення змін в нашу Конституцію, які покликані провести реформування влади та повернути довіру громадян до держави. Децентралізація, яка буде закладена у Конституції, передбачає розширення повноважень місцевих громад, зокрема й у питаннях історичної пам’яті, культурних традицій та мовної політики. Але єдиною державною мовою України була, є і буде українська мова.

Оновлена Конституція України зміцнить підвалини єдності суспільства та закладе основу для формування сучасної політичної нації.

Водночас єдине бачення усіма політичними та громадськими силами спільної мети і відповідальне ставлення до вирішення актуальних завдань державотворення стане запорукою подальшого поступу та процвітання України.

Тож вітаю усіх із Днем Конституції України. Бажаю миру, добра та злагоди!

 

Євгеній Осадчукдо верху