Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → У Доманівці проведено відкритий шаховий турнір
07/08/2018 12:07

У Доманівці проведено відкритий шаховий турнір

В останню неділю липня відбувся традиційний турнір з шахів на кубок тренера Кравчука Віталія Петровича. 15 дорослих та юних шанувальників стародавньої мудрої гри з Миколаєва, Южноукраїнська, Доманівки, Маринівки, Кузнецового вийшли на старт змагань. Цього разу не гості-першорозрядники, а непоступливі господарі  боролися  від першого до останнього туру за почесний трофей. Судив турнір арбітр першої категорії Г. Ф. Мітченко.

  П`ять турів зі стовідсотковим результатом очолював турнірну гонку наш земляк Степан Гецеу. Він переграв  двох першорозрядників і навіть чемпіона України з шахів серед  чорнобильців Олександра Росола з міста енергетиків, який ще у далекі 80-і захищав честь рідного Прибужжя в чемпіонатах Доманівського району. Однак фініш для лідера склався дуже важко. У шостому турі він зазнав першої поразки від Вадима Князєва з обласного центру. Той у юнацькі роки разом із командою Доманівщини двічі здобував призові місця в обласній шкільній спартакіаді. Останній тур – і знову непередбачувані  результати на шахівницях. Першорозрядник Сергій Гараджій з Доманівки, маючи перевагу коня, склав зброю перед  лідером. Тепер Вадим Князєв мав змогу стати призером турніру, але у цейтноті також програв.

  Отже, кубок тренера завоював наш земляк Степан Гецеу. Друге – третє місця дісталися Олександру Росолу і Михайлу Якубцю з міста Южноукраїська, які здобули також перші призи відповідно на ветеранських і юнацьких шахівницях.

  Учасників шахового дійства, присвяченого Дню шахів, кубку тренера, привітали голова Доманівської районної державної адміністрації Євген Осадчук, перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Фалько. Вони вручили чемпіонам, призерам, юним активістам дипломи, грамоти, медалі. Тренерська відзнака для найсильніших – 16 призів. Призовий фонд турніру забезпечили: Доманівська районна рада, підприємець Олександр Куринський з Доманівки та його колеги - подвижники шахів з Маринівки і Богданівки.

  На жаль, не взяли участі у змаганнях жінки і ветерани райцентру. Дорослих шахістів з  Доманівки було лише двоє. Можна було б запросити гостей з Веселинового, Єланця, Первомайська, щоб збільшити кількість. Та, на думку тренера, це хибний шлях. Краще шукати таланти в своєму районі, як наші земляки Георгій Носенко, Василь Карпинець.

  Тренер вже під час цього дійства прагнув підвищити інтерес до шахів й організував сеанс одночасової гри наосліп зі збірними командами, що прибули на змагання. Протягом десяти хвилин три партії завершилися, а п’ять ще не розпочалися. Довелося, щоб з`ясувати істину, звернутися за консультацією до міжнародного арбітра Олега Григоровича Товчиги з Федерації шахів України. Його комп`ютерна програма дійшла висновків, що чотири партії учасники сеансу програли, бо неправильно розмістили дошки або шахові фігури на них. Ще в одній були два однополі слони.   

  Миколаївський екіпаж Іваненко-Князєв та маринівський -- батька і сина Акацатових зіграли внічию в сеансі, а ще один шаховий десант з Маринівки -- Юрія Тупчія-Василя Карпинця здолав сеансера, бо «вічного» шаху на шахівниці не було, хоча суперники підписали мирну угоду завдяки такій помилковій думці. Програма все передбачила. Результати на неофіційне становище команд не вплинули. Командну перемогу, як і торік, здобули гості. Цього разу – южноукраїнці. У них 10,5 очка. Доманівці -- другі ( 10 очок). «Бронза» в гостей з обласного центру, які відстали на півочка, випередивши маринівців на ту ж скромну половинку.

  За результатами турніру норму першого розряду виконав Степан Гецеу. Другий розряд підкорився Максиму Зелінському, Юрію Тупчію, Олексію Акацатову, Владиславу Савину, а третій – Василю Буднику, Олександру Татаруку. Жаль, але розрядних книжок шахісти не мали.

  Як зазначив тренер, наступного року, якщо такий шанс буде, він планує дати сеанс наосліп не тільки шахістам, але й комп’ютерам (рівну кількість партій) і просить керівників навчальних закладів надати час й аудиторії для відвідування нашими шановними розрядниками учнівських колективів. Хіба не заслуговує уваги, скажімо, зустріч патріарха шахового руху району Книшука Петра Павловича з юними прихильниками мудрої гри? Ці уроки життя, певен, будуть незабутні.
до верху