Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → Вшанували пам'ять героя АТО Андрія Матвієнка
09/08/2018 13:46

Вшанували пам'ять героя АТО Андрія Матвієнка

8 серпня минуло чотири роки з дня загибелі Андрія Матвієнка. В знак шани та поваги у цей день квіти до пам’ятної дошки поклали голова райдержадміністрації Є. Осадчук, перший заступник голови райдержадміністрації Н. Фалько, голова районної організації ветеранів війни та праці Р. Осадчук, голова волонтерської організації О. Рубан та заступник директора Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Героя АТО А.В. Матвієнка і класний керівник Андрія Матвєнка А.В. Зажерило.

Доманівщина  навіки запам’ятає свого першого героя, який виріс на нашій землі, де пройшло його дитинство, змужнів характер, залишились друзі та знайомі.

Андрій Віталійович Матвієнко (7 листопада 1985 — 8 серпня 2014) — український прикордонник. Молодший сержант Державної Прикордонної Служби України, який героїчно загинув в Антитерористичній операції 8серпня 2014 року біля Пункту пропуску «Успенка» Донецької області. Ціною власного життя врятував 30 військовослужбовців. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальній цілісності України нагороджений орденом «За мужність ІІІ ступеня (посмертно) 21 серпня 2014 року. Похований на Алеї Слави Ровенського кладовища в Кропивницькому.

На будинку в м. Кропивницькому, в якому жив і звідки пішов на фронт Андрій Матвієнко 11 серпня 2015 року встановлено меморіальну дошку пам’яті.

Нагороджений відзнакою Кіровоградської області «За мужність і відвагу» (посмертно). Рішенням виконкому Кіровоградської обласної ради від 26.08.2014 року нагороджений відзнакою «За заслуги» ІІ ступеня (посмертно).

23 лютого 2016 року Кіровоградська міська рада своїм рішенням перейменувала вулицю Башкірська на вулицю Андрія Матвієнка.

27 лютого 2016 року на фасаді Кіровоградського інституту комерції відкрито пам'ятну дошку Андрію Матвієнку.

Вічна пам'ять Герою!до верху