Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → У райдержадміністрації проведено семінар – навчання щодо зменшення ризиків поширення африканської чуми свиней
09/08/2018 14:04

У райдержадміністрації проведено семінар – навчання щодо зменшення ризиків поширення африканської чуми свиней

Європейський банк реконструкції та розвитку і Продовольча та сільськогосподарська організація об’єднаних націй (ФАО) надають технічну й інформаційну допомогу державним органам України, організаціям, громадянам і виробникам свинини щодо зменшення ризиків поширення африканської чуми свиней (АЧС). Протягом 2015-2018 років в рамках реалізації проекту технічної допомоги «Підвищення обізнаності про Африканську чуму свиней в Україні» - проводить інформаційно- просвітницьку  роботу, що включає інформування населення про заходи, яких треба дотримуватися, щоб не допустити зараження свиней на АЧС.

Про симптоми захворювання , зменшення  ризиків  поширення хвороби    в  залі Доманівської райдержадміністрації  9 серпня 2018 року  проведено  змістовне  навчання  Олександром  Рєвнівцевим, національний консультант ФАО з комунікацій, який  очолює інформаційну кампанію щодо АЧС.

У навчанні взяли участь:  перший  заступник голови  Фалько Н.І , заступник  голови Коваленко А.П., члени ДНПК при Доманівській  райдержадміністрації, керівники мисливських угід, представники  Держпродспоживслужби, лісового господарства, ветеринарні лікарі свиногосподарств, спеціалісти ветеринарної медицини, сільські голови району.

АЧС  продовжує  фіксуватися  на території  України та  дійшла до Миколаївської і Одеської областей.

 Як повідомив  Олександр Рєвнівцев, ФАО закупило для України 4 мобільні лабораторії для діагностики на АЧС. Вартість однієї – до 5 млн грн. І одна із них надана до Миколаївської лабораторії. Це дасть змогу швидко розпізнати хворобу  та прийняти заходи безпеки.

    Ще один важливий посил від Олександра Рєвнівцева: АЧС змогла здолати  єдина країна Європи – Іспанія. Для цього знадобився  8-річний план активних дій і самодисципліна іспанців: діяла заборона подвірного забою свиней та безконтрольного переміщення свинини.     

Олександр Рєвнівцев також наголосив, що в Україні на 1 січня ц. р. нараховувалося 5,9 млн свиней, що вважається найнижчим показником за останні 10 років, припустив , що це дійсно може бути біологічною диверсією.  Також обговорили  і поведінку мисливців, як їм діяти у тих чи інших випадках.

Оскільки багато хто вважає, що саме дикі свині можуть стати причиною перенесення АЧС, так само має бути напрацьований цільовий комплекс поведінки мисливця, щоб убезпечити українські села та містечка від збудника страшної хвороби.

Все ж єдиний український ФАО-консультант сподівається разом із відповідними службами безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини створити протиепізотичний щит і завадити цій біологічній диверсії. Для цього пропонує українцям свій план дій

Африканська чума свиней (АЧС) – інфекційна вірусна хвороба свійських і диких свиней.

Треба знати, що:

– африканська чума НЕ загрожує людям, хворіють лише свині;

– смертність свиней може сягати 100%;

– вилікувати АЧС неможливо – вакцини та ліків немає, тому єдиний метод боротьби із захворюванням – умертвляти і спалювати хворих свиней, щоб не допустити поширення вірусу;

– у разі спалаху АЧС усе поголів’я свиней у радіусі 3 км під загрозою знищення;

– ознаки захворювання проявляються у свиней через 3-12 діб після зараження;

– вірус хвороби може зберігатися у трупах свиней – до 2,5 місяця; у замороженому м’ясі (–20 °C) – безкінечно; копченій ковбасі та м’ясопродуктах – упродовж 5 місяців і більше; у солонині – до року; у гної та ґрунті залежно від пори року: до 3 місяців.

Термічна обробка вбиває вірус (не менше години при 50°C).

В Україні захворювання переважно вражає приватні господарства та невеликі ферми. Основна причина – власники свиней ігнорують прості, проте обов’язкові правила недопущення захворювання.

Щоб ваше господарство не було інфіковане АЧС:

Перезувайтеся і переодягайтеся, коли заходите у приміщення зі свинями. Взуття гумове, лише для свинарника. Вірус не переноситься повітрям: потрапити до тварини він може тільки тоді, коли його туди занесе недбалий власник!

Якщо ходите до лісу (збирати гриби чи ягоди), у жодному разі не заходьте у цьому одязі та взутті до свинарника, адже на ньому може бути вірус АЧС. У лісі вірус шириться через дикого кабана.

Перед входом у свинарник покладіть (в розрізану пластикову каністру) килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте антибактеріальним засобом (наприклад, добре підійде «Білизна», універсальний чистячий засіб для кухонного посуду, ванн, раковин, кухонних плит, кахлю, сантехніки тощо). Це добрий спосіб знищити бактерії на взутті.

Не пускайте у свинарник сусідів та інших сторонніх людей.

Не випускайте свиней з хліва – їх не можна вигулювати.

Не утримуйте в одному приміщенні зі свинями інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір.

Не годуйте свиней рештками зі свого столу та помиями. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їх упродовж 20 хв перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати.

Щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли, – обов’язково повідомте ветлікаря. Тільки він зможе підтвердити чи спростувати діагноз АЧС за результатами лабораторних аналізів.

Пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу!

 до верху