Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → Що потрібно знати про отримання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»
18/09/2018 7:59

Що потрібно знати про отримання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Постановою кабінету міністрів України від 20.06.2018 № 512 “Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»” затверджено Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Допомога «пакунок малюка» є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька — родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини.

Допомога «пакунок малюка» надається на кожну новонароджену дитину.

Право на отримання пакунку з 1 вересня 2018 року мають як громадяни України, так і іноземці та особи без громадянства, що законно проживають в Україні, та патронатні вихователі.

Надання допомоги «пакунок малюка», її доставка до пологових будинків здійснюється згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства та проектних угод, укладених між обласними структурними підрозділами з питань соціального захисту населення та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів.

Комплектування допомоги «пакунок малюка» здійснюється згідно з переліком дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», затвердженим Мінсоцполітики.

Патронатному вихователю може бути видано допомогу «пакунок малюка», якщо він забрав новонароджену дитину з пологового будинку протягом місяця з дня народження.

Допомога не надаватиметься, якщо:

  • від новонародженої дитини у пологовому будинку відмовились;
  • матір відбуває покарання у місцях позбавлення волі (новонароджена перебуватиме в будинку дитини при установі виконання покарань);
  • новонароджена дитини в пологовому будинку померла.

 «Пакунок малюка» надається в день виписки з пологового будинку. У випадку, якщо на день виписки пакунків в пологовому будинку не було, батьки отримають таку допомогу за заявою протягом 17 робочих днів в управлінні соціального захисту населення.

Отримувачі допомоги «пакунок малюка» можуть відмовитися від її отримання на підставі особистої письмової заяви.

Отримання допомоги «пакунок малюка» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.

Вартість отриманої допомоги «пакунок малюка» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Також постановою Уряду доручено обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити надання «пакунок малюка» з 1 вересня 2018 року.до верху