Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → Обговорили з сільськими головами ряд важливих питань розвитку району
24/09/2018 13:35

Обговорили з сільськими головами ряд важливих питань розвитку району

21 вересня у райдержадміністрації відбулася нарада із селищним та сільськими головами.

До розгляду винесено 8 питань порядку денного.

  1. Про порядок передачі делегованих повноважень в галузі соціального захисту на 2019 рік.
  2. Про порядок формування бюджету територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Доманівської райдержадміністрації
  3. Про виділення коштів на оплату послуг зв’язку та перевезення пільгової категорії громадян.
  4. Про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».
  5. Про реалізацію районної програми територіальної оборони та мобілізаційної підготовки у Доманівському районі на 2018 рік.
  6. Про узаконення самовільно збудованих  індивідуальних житлових будинків.
  7. Про підготовку до виборчого процесу чергових виборів Президента України 2019 року.
  8. Різне (Коваленко А.П., Максютенко О.М., Новаківська С.О.).

 

Проводив засідання голова райдержадміністрації Осадчук Є.Л.

 У заході взяли участь заступники голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації сільські голови та секретар селищної ради.

З інформаціями щодо порядку денного виступили:

Максютенко О. М., яка довела до відома завдання сільським радам та ОТГ для виконання районної  програми територіальної оборони та мобілізаційної підготовки  у Доманівському районі у 2018 році.

Зазначила, що здійснюючи плани з мобілізаційної підготовки та готуючись до проведення зборів, сільським та селищній радам необхідно виділити кошти для забезпечення формою підрозділу територіальної оборони.

Доповнив виступ військовий комісар Левченко Є. В., який повідомив що збори з територіальної оборони в Миколаївській області пройдуть 12-14 жовтня, за безпосередньою участю та координацією голови ОДА Савченка О.Ю. Поінформував, що потрібно виконати, щоб Доманівській район достойно взяв участь у цьому заході.

Зубачевська І. М. пояснила порядок передачі делегованих повноважень в галузі соціального захисту на 2019 рік. Повідомила, що з утворенням ОТГ, управління соціального захисту населення автоматично утворюються, як структурні підрозділи цих органів. Або ОТГ приймають рішення про делегування повноважень щодо субсидій, пільг тощо управлінню соціального захисту населення райдержадміністрації. Надала детальні роз’яснення, що потрібно знати і зробити приймаючи власне рішення щодо розвитку соціальної сфери у рамках децентралізації.

Щирба Т. П.  повідомила, що у  2018 році фінансування видатків на оплату послуг зв’язку та на пільгове перевезення окремим категоріям громадян  здійснюється за рахунок субвенції з бюджетів сільських (селищної) рад до районного бюджету. Навела перелік сільських рад, які не виділили кошти для відшкодування витрат за пільгове перевезення та  оплату  послуг зв’язку  відповідній категорії громадян. Закликала виправити негативну ситуацію.

Пояснила порядок присвоєння почесного звання України «Мати - героїня» та назвала перелік необхідних  документів.

Мазалова Н.А.  звернулася до голів ОТГ, які приймали участь у формуванні кошторису територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Доманівської райдержадміністрації.

Повідомила про кількість осіб, що потребують надомного обслуговування та перебувають у стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання. Прокоментувала важливість, при формуванні бюджетів на 2019 рік селищною та сільськими радами, виділення коштів на обслуговування соціально незахищених верств населення.

Цехоцький В. В. повідомив, що 31 серпня 2018 року набрав чинності Наказ Мінрегіону від 03.07.2018 року №158 «Про затвердження Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт».

Цей наказ встановлює процедури та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозвільного документа житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд тощо , що надає громадянам   у спрощеному порядку ввести в експлуатацію збудовані (без оформлення дозвільних документів) у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні об’єкти.

У «різному» Новаківська С.О. виступила з повідомленнями про необхідність продовження роботи щодо приймання документів на виплату дотації за утримання молодняка  в домогосподарствах. Наголосила на проведенні роз’яснювальної роботи у сільських радах. Коротко поінформувала про важливість для сільських жителів прийняття Законів України від 10.07.2018 року № 2498-VІІІ та № 2497- VІІІ та рекомендувала  всім детально з ними ознайомитись.

Максютенко О.М. повідомила про необхідність приєднання сільських та селищної рад до підготовчого етапу чергових виборів Президента України 2019 року.

Поінформувала, що є проект  Постанови Центральної виборчої комісії «Про внесення змін до деяких постанов Центральної виборчої комісії (щодо забезпечення виборчих прав осіб з інвалідністю)». З метою ознайомлення та врахування у роботі запропонованих положень вищезазначеного проекту акту райдержадміністрацією були надіслані відповідні листи до органів місцевого самоврядування району. 

Завершуючи нараду голова райдержадміністрації подякував присутнім за плідну співпрацю та підкреслив користь і необхідність таких зустрічей.до верху