Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → „Університет третього віку” дає позитивні результати
08/10/2013 10:39

Новини області

„Університет третього віку” дає позитивні результати

Заступник голови облдержадміністрації Іванцова Н.Б. та директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Сивопляс О.В. відвідали заняття  Університету третього віку в Кривоозерському районі.
Поспілкувавшись зі студентами, Наталя Іванцова відзначила: «Для цих людей тут  найголовніше спілкування. Саме завдяки діючому Уряду та соціальним ініціативам Президента України Віктора Януковича щодо підвищення рівня життя найбільш уразливих верств населення стало можливим впровадження такого важливого проекту, як «Університет третього віку».
Як зазначила Ольга Сивопляс, в Україні навчання людей похилого віку є інноваційним проектом, що має на меті впровадження та практичну реалізацію принципу навчання впродовж всього життя. Люди старшого віку - це ті, хто готується до виходу на пенсію, або вже має статус пенсіонера. Відповідно до меморандуму безперервної освіти Європейського Союзу освітні системи повинні вміти гнучко адаптуватися до сучасних умов. Сьогодні концепція навчання впродовж всього життя прийнята і здійснюється в більшості розвинутих країн світу. 
Це особливо важливо для вирішення проблем людей старшого віку, покращення якості їх життя, збереження та формування їх активної життєвої позиції. В „Університетах третього віку” люди похилого віку отримують задоволення, користь і нові горизонти, що відкриваються завдяки безперервному навчанню.
Минулого року на Миколаївщині сертифікати про проходження навчання на факультетах отримало 1,5 тис. людей похилого віку, аналогічна кількість бажаючих осіб отримують послугу на цей час. Надання послуги запроваджено в усіх районах та містах області.
Послуги надаються на базі районних та міських територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), в приміщеннях будинків культури, бібліотек, амбулаторій, навчальних закладів тощо.
Організовано роботу факультетів: „Здоровий спосіб життя”, „Психологія та право”, „Соціально-активна життєва позиція”, „Культурно-мистецький”, “Комунікаційні та інформаційні технології”, „Філологічний” тощо. Послуга надається безкоштовно.
Навчання в групах проводять фахівці місцевих органів влади, соціального захисту, охорони здоров’я, закладів освіти, культури, юстиції, Пенсійного фонду України, служби зайнятості, волонтери.
У Кривоозерському районі соціально - педагогічну послугу: «Університет третього віку»  запроваджено з 01.11.2011 року. При відділенні соціально - побутової адаптації діють факультети: психологічний, інформаційних технологій, здорового способу життя та співу. Заняття проводяться щороку  1 вересня по 1 червня в приміщенні актової зали територіального центру та відділення соціально-медичних послуг.  Тривалість занять 1,5 години на тиждень 4 рази на місяць. За час існування послуги сертифікати про навчання отримало 27 осіб.


до верху