Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → ОЛЕКСІЙ САВЧЕНКО: 98% ШКІЛ ОБЛАСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ БЕЗПЕРЕШКОДНИМ ДОСТУПОМ ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ
27/11/2017 9:39

Новини області

ОЛЕКСІЙ САВЧЕНКО: 98% ШКІЛ ОБЛАСТІ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ БЕЗПЕРЕШКОДНИМ ДОСТУПОМ ДЛЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

98% шкіл області забезпечені безперешкодним доступом. У тому числі, 482 школи обладнані пандусами, 34 школи мають вільний доступ та не потребують облаштування пандусів, у восьми, на жаль, неможливо облаштувати пандус за технічних умов. Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук повідомив голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко.

У цьому навчальному році в Миколаївській області навчається 2 230 дітей з інвалідністю, з них 245 у дитячих садках, 1 120 дітей навчаються за денною формою навчання, 483 - за індивідуальною формою навчання, 534 - в інтернатах.

У 22-х школах та обласній психолого – медико – педагогічній консультації облаштовано внутрішні туалети для дітей на візках. Встановлюються підйомники.

«Архітектурна доступність - замало для маломобільних верств населення. Адже для осіб з інвалідністю, з порушенням зору, слуху та опорно-рухового апарату потребують вирішення додаткових питань: облаштування прилеглої території, тактильних табличок, ліфтів, санвузлів для цієї категорії дітей. До сьогоднішніх проектів реконструкції чи капітального ремонту закладів освіти обов'язково включаються роботи для забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями», - наголосив Олексій Савченко.

За словами очільника області, цього року в обласній школі-інтернаті №3 вже облаштований ліфт, у медичному блоці Мішково-Погорілівської санаторної школи-інтернату зроблено пандуси у медичному блоці, в спальному корпусі Антонівської школи-інтернату з'явились туалети та душові для учнів на візках. Для підвезення учнів до школи в Братському та Новоодеському районах маємо спеціалізовані автобуси.

37 із 49 навчальних та лабораторних корпусів миколаївських вишів облаштовано пандусами, будівлі гуртожитків мають 18 пандусів. Із 42 будівель навчальних корпусів професійно-технічних навчальних закладів 40 облаштовані пандусами; із 32 гуртожитків 27 мають вільний доступ.

Олексій Савченко також висловив вдячність Президенту України Петру Порошенку за підтримку розвитку інклюзивного освітнього середовища.

Окремо голова ОДА звернувся до представників місцевої влади у районах, містах, селищах та ОТГ.

«Відповідно до закону “Про освіту”, засновник закладу освіти має забезпечити відповідно створення безперешкодного середовища для осіб з особливими освітніми потребами. Скоріше за все, вам доведеться ледь не особисто перевіряти відповідність об’єктів будівельним нормам - кут схилу пандусу, ширину, поручні, бортики... Це ваша пряма відповідальність. А навчання дітей з особливими освітніми потребами у звичайній школі зі своїми однолітками – це необхідність, яку всі ми добре розуміємо», - резюмував Олексій Савченко.до верху