Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → В. РУКОМАНОВ: «СПІВПРАЦЯ І ВЗАЄМОВПЛИВ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ Є ПРІОРИТЕТНИМ НАПРЯМКОМ НА ШЛЯХУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕМОКРАТИЧНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ»
20/11/2013 12:25

Новини області

В. РУКОМАНОВ: «СПІВПРАЦЯ І ВЗАЄМОВПЛИВ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА І ДЕРЖАВИ Є ПРІОРИТЕТНИМ НАПРЯМКОМ НА ШЛЯХУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕМОКРАТИЧНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ»

12 листопада у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми» відбулася презентація книги Володимира Гамзи «Тернівка. Історико-етнографічний нарис», виданої у Миколаївському видавництві «Іліон» у 2013 році. Це видання, в якому на основі архівних документів, друкованих джерел і польових матеріалів висвітлюються історичні та етнографічні аспекти життя громади Тернівки.

На презентації були присутні заступник голови Миколаївської облдержадміністрації - керівник апарату В.Рукоманов, народний депутат України, голова Асоціації болгар України А.Кіссе, головний редактор газети «Роден край» Д.Костова, а також науковці з Одеси та Херсону.

Ця подія стала позитивним приводом для урочистої зустрічі представників органів виконавчої влади та болгарської спільноти, яка займають активну позицію у її культурному та соціальному житті.

На початку презентації народний депутат України, голова Асоціації болгар України А.Кіссе зазначив, що сьогодні влада робить все для розвитку громадських об’єднані, зокрема національних меншин.

Спілкуючись з журналістами Вячеслав Михайловича наголосив: «У Миколаївській області, відповідно до доручень Президента України, налагоджено дієву взаємодію між владою та громадськістю. Системно проводяться консультації з громадськістю під час прийняття будь яких рішень.

Окрім того, В. Рукоманов зазначив, що розвиток видавничої сфери Миколаївщини, підтримка місцевих авторів знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації. Місцевим авторам надається системна фінансова підтримка на видання своїх творів. При облдержадміністрації діють два консультативно-дорадчих органа – комісія з питань сприяння розвиткові вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження та консультативна рада з питань відбору творів місцевих авторів, що будуть видаватись за кошти обласного бюджету. Діяльність цих органів дозволяє активно залучати громадськість до вирішення актуальних питань видавничої сфери, відповідно до завдань Президента України та забезпечує реалізацію державної політики у інформаційній сфера.

Книговидавнича справа в Україні останнім часом входить в зону реальної, системної державної політики. Розвиток цієї галузі вимагає комплексного розгляду і вирішення проблем книговидання та книгорозповсюдження спільними зусиллями громадськості, посадовців, видавців, письменників, науковців тощо.

Саме на це спрямований Указ Президента від 19 червня 2013 року №336 «Про деякі заходи щодо державної підтримки книговидавничої справи і популяризації читання в Україні».
до верху