Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → СПІЛЬНО З ГРОМАДСЬКІСТЮ ВИРІШУЄМО ПИТАННЯ ВИДАВНИЧОЇ СФЕРИ
20/11/2013 12:28

Новини області

СПІЛЬНО З ГРОМАДСЬКІСТЮ ВИРІШУЄМО ПИТАННЯ ВИДАВНИЧОЇ СФЕРИ

13 листопада в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гмирьова відбулася ІІ Регіональна виставка-форум видавців «Українська книга та преса на Миколаївщині». Перша регіональна форум-виставка проходила минулого року з нагоди 75-ти річчя Миколаївської області.

Мета проведення заходу – залучення громадськості до вирішення проблемних питань видавничої сфери, створення сприятливих умов для видання і популяризації місцевої книги, розвитку інтелектуального потенціалу нації, зокрема шляхом підвищення читацької активності, пожвавлення процесу книговидання та книгорозповсюдження, розкриття творчого потенціалу місцевих авторів, популяризація книг серед читачів, підтримка письменників і поетів.

Відвідала виставку-форум заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова. Під час спілкування з представниками засобів масової інформації вона зазначила, що даний захід є дуже гарною нагодою для спілкування з громадськими діячам, представниками та керівниками обласної спілки художників, спілки журналістів, письменників, з метою вирішення спільних проблемних питань у галузі книговидання та книгорозповсюдження. Такого роду спілкування проходять досить плідно, більшість проблемних питаннь вирішуються. Таким чином у Миколаївській області відповідно до завдань та доручень Президента України громадськість області активно залучається до формування та реалізації державної політики, зокрема в інформаційній галузі.

Н. Іванцова зазначила, що на території Миколаївської області книгорозповсюдження та книговидання є досить популярним напрямом діяльності, який все більше і більше поширюється в середовищі молоді.

В рамках проведення ІІ Регіональної виставки-форуму відбувся «круглий стіл» на тему: «Миколаївщина у контексті українського книговидавництва», де було розглянуто ряд цікавих питань, що стосуються видавничої сфери  Миколаївщини, а саме: розвиток книговидання та книгорозповсюдження у регіоні; аналіз миколаївської книжкової продукції; дитяча книга на Миколаївщині; україномовна книжкова продукція у регіоні; електронна книга та майбутнє книговидавництва регіону та правова база України з питань авторського права; захист авторських прав на наукові праці.

 Спілкуючись з представника громадськості, видавцями, письменниками Н. Іванцова наголосила на тому, що книга є важливою складовою розвитку  кожної людини, зокрема дітей. Розвиток їх здібностей не можливий без спілкування, без передачі якогось досвіду з боку художників, письменників, поетів. Це і є безпосередня співпраця в напрямку виконань соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України». Саме тому в області досить успішно діє обласна Програма підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2011-2016 роки.
до верху