Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → НАТАЛЯ ІВАНЦОВА ВІДВІДАЛА МИКОЛАЇВСЬКЕ УЧБОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА СЛІПИХ
20/11/2013 12:31

Новини області

НАТАЛЯ ІВАНЦОВА ВІДВІДАЛА МИКОЛАЇВСЬКЕ УЧБОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА СЛІПИХ

Українське товариство сліпих за підтримки держави проводить заходи щодо соціально-трудової, медичної та професійної реабілітації інвалідів — громадян України, які не можуть конкурувати на ринку праці. Організація забезпечує працевлаштування, медичну і соціальний захист інвалідів по зору. Для цього на місцях створюються первинні організації, організовуються навчально-виробничі підприємства. Підприємства системи УТОС є основою для працевлаштування сліпих, так як саме в них створені максимальні можливості для самореалізації інвалідів, їх можливості трудиться і отримувати грошову винагороду.

Саме одне із таких підприємств – Миколаївське учбово-виробниче підприємства УТОС 13 листопада 2013 р. відвідали заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова та заступники директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Дмитро Розуменко та Любов Бєлкіна.

Наталя Борисівна мала змогу ознайомитись з роботою картонажної дільниці підприємства, виробництвом канцелярських товарів, відвідала трикотажний цех підприємства, бібліотеку та комп’ютерний клас обласної організації УТОС.

Під час спілкування з працівниками підприємства Наталя Іванцова зазначила, що у Миколаївській області забезпечено реалізацію ініціатив Президента України спрямованих на соціальний захист та підтримку людей з особливими потребами. День білої тростини і Міжнародний день сліпих - день для привернення уваги громадськості до проблем незрячих людей, коли є нагода звірити, що зроблено і що потрібно зробити для формування гідних умов життя людей з обмеженими можливостями, аби ніхто не почувався забутим чи полишеним наодинці зі своїми проблемами.

Вирішення проблем людей з обмеженими можливостями потребує комплексної взаємодії органів влади та громадських організацій. Представники обласної організації УТОС входять до складу «комітетів доступності», координаційних рад по виконанню програм соціального захисту населення, комісій та комітетів органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Таким чином обласна влада, відповідно до доручень Президента України Віктора Януковича, активно залучає громадськість до формування та реалізації державної політики.

Наприкінці зустрічі працівники підприємства УТОС висловили вдячність за можливість працювати, отримувати заробітну плату та відчувати себе потрібними суспільству.

Довідково:

В області проживає 2,9 тис. осіб з вадами зору. Підприємство Миколаївського товариства сліпих було засновано у 1935 році. Керівник підприємства Смолярчук Володимир Іванович.

На підприємстві ручним способом виготовляли в невеликій кількості плетені корзини, вироби з рогози, господарські сумки, будівельні квадратні цвяхи.

З 1954 року перейшли на пресове обладнання з електроприводом, було організовано виготовлення металевої черепиці, фольгових ковпачків, господарських сумок, інших господарських виробів.

З 2002 року на підприємстві розпочато виробництво гофротари, гофрокартону, пізніше освоїли виробництво канцелярських папок, паперових мішків, а у 2012 році відкрили трикотажний цех.

На підприємстві працює 81 особа, з них інвалідів 59 осіб.

Підприємством за 10 місяців 2013 року виготовлено продукції на 3 млн. 615,5 тис. грн, реалізовано продукції на 3568,6 тис. грн.

Миколаївське УВП УТОС має базу відпочинку «Ювілейна», що розташована в Очаківському районі Миколаївської області, до послуг осіб з вадами зору бібліотека, комп’ютерна зала.
до верху