Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
20/11/2013 12:34

Новини області

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Під час засідання було розглянуто питання про хід виконання нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича «Діти – майбутнє України!» в частині забезпечення всебічного розвитку дітей та створення можливостей для розвитку їх творчих здібностей.

В своєму виступі заступник директора департаменту освіти, науки та молоді Г. Каськова зазначила, що оголошений Президентом України Рік дитячої творчості став однією із основних подій для дітей та молоді у 2013 році, поштовхом для розвитку і модернізації позашкільної освіти, виявленням і реалізацією дитячих талантів, підтримка їх творчих, інтелектуальних, спортивних досягнень, вдосконалення виховної роботи з дітьми та організації змістовного дозвілля.

На сьогодні в системі освіти Миколаївської області функціонує 43 позашкільних навчальних заклади художньо-естетичного, технічного, натуралістичного, краєзнавчого та спортивного спрямування.

Також на засіданні було розглянуто питання про реалізацію в області Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, затвердженої Указом Президента України від 24 березня 2012 року № 212 «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації» та про стан реалізації обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Миколаївській області на 2013-2014 роки.

Як зазначив заступник директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації І.Соколик, з метою реалізації у 2013 році Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Миколаївській області на 2013-2014 роки облдержадміністрацією здійснюється широкий комплекс заходів за участі громадськості, інститутів громадянського суспільства.

Зокрема, систематично здійснюються консультації з громадськістю відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики». Протягом трьох кварталів 2013 року облдержадміністрацією проведено консультації з громадськістю з 36 актуальних питань, включаючи основні пріоритети та напрями реформування різних сфер життя країни та області, ініціативи Президента України, Уряду України, проекти нормативно-правових актів, що мають важливе суспільне значення, проекти регуляторних актів, проекти державних і регіональних програм економічного, соціального і культурного розвитку, рішень стосовно стану їх виконання. Зокрема, такі обговорення стосувались Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, нових соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України», реформування системи охорони здоров’я, сфери житлово-комунального господарства, роботи системи освіти.

Проведено консультації з громадськістю щодо проектів обласної програми «Медичні кадри Миколаївщини 2013-2017», обласної Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки, обласної Цільової національно-культурної програми «Збереження та розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у Миколаївській області» на 2014-2018 роки, Програми розвитку водного господарства Миколаївської області на період 2013-2021 років, Програми розвитку житлового будівництва Миколаївської області на 2013 рік.

Доктор наук державного управління, доцент Інституту державного управління ЧДУ ім. Петра Могили С. Сорока розповіла присутнім про перспективи та можливі наслідки підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для області. Члени громадської ради обговорили зазначене питання та висловили власні думки щодо позитивних наслідків та можливих ризиків підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Заступник голови – керівник апарату В. Рукоманов повідомив, що влада постійно знаходиться у взаємодії із суспільством. Налагодження взаємовідносин держави з громадянами набуває дедалі більшої актуальності в порядку денному державної політики в Україні та на регіональному рівні. Кількість громадських організацій в області постійно зростає. За станом на листопад 2013 року в області легалізовано понад 1100 обласних громадських організацій. Облдержадміністрація, інші органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування області плідно співпрацюють з багатьма об’єднаннями громадян, в рамках чинного законодавства сприяють їх діяльності.
до верху