Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → НАТАЛЯ ІВАНЦОВА: «ЗХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ – У ЦЕНТРІ УВАГИ ОРГАНІВ ВЛАДИ»
26/11/2013 13:24

Новини області

НАТАЛЯ ІВАНЦОВА: «ЗХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ – У ЦЕНТРІ УВАГИ ОРГАНІВ ВЛАДИ»

 

20 листопада в Україні традиційно відзначається День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини.

Не випадково саме цього дня відбулося відкриття опорного пункту служби у справах дітей облдержадміністрації на базі Миколаївського обласного дитячого туберкульозного санаторію «Дубки», у якому взяла участь заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова.

Наразі у закладі, розрахованому на 201 особу, перебуває 170 дітей від 3-х до 14-ти років. Усі вони – з числа тих, хто опинився у складних життєвих обставинах, зростає у багатодітній чи малозабезпеченій сім’ї, або стали сиротами.

У санаторії «Дубки» таким дітям проводять повне медичне обстеження, надають комплекс необхідних послуг, як то фізіотерапевтичне лікування, проведення загальноклінічних, біохімічних, рентгенологічних досліджень. Завдяки догляду та турботі персоналу закладу, повноцінному шестиразовому харчуванню, можливості оздоровлення на морському узбережжі у літній період, після закінчення терміну перебування діти додають по кілька кілограмів у вазі, відчутно покращується їх самопочуття.

Усвідомлюючи, що вихованці санаторію вже з дитинства зазнали труднощів, відчули і біду, й нужденність, а також були свідками помилок дорослих, більшість з них потребують фахової підтримки.

Метою створення опорного пункту є організація надання адресної допомоги дітям за місцем їх перебування шляхом надання їм правової, соціальної, консультативної, методичної допомоги, надання такої допомоги їх педагогам, вихователям і батькам, проведення превентивної і роз’яснювальної роботи з дітьми, - розповіла начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Ірина Осауленко.

Заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова уважно оглянула умови перебування дітей у закладі та мала нагоду поспілкуватися з вихованцями підліткового віку.

Наталя Іванцова відзначила, що Президент України, органи влади всіх рівнів приділяють значну увагу захисту прав дітей. Протягом останніх років зростає показник влаштування дітей-сиріт у сімейні форми виховання, збільшується матеріальна допомога сім’ям із хворими дітьми, дітьми-інвалідами, запроваджено соціальну підтримку сімей з дітьми, реформуються інтернатні заклади в центри з надання допомоги сім’ям з дітьми, центри реабілітації для дітей. І як результат, Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні було відзначено, що питання захисту прав дитини в Україні перебуває на високому рівні.

Заступник голови облдержадміністрації відзначила, що, виконуючи соціальні ініціативи Президента України, спрямовані на забезпечення повноцінних умов для розвитку кожної дитини, обласна влада систематично проводить перевірку реалізації та дотримання в області прав дітей, зокрема, права виховуватись у родині.

«Для того, щоб почути кожного з вас, дізнатися про ваші проблеми і допомогти з ними впоратися, сьогодні починає роботу опорний пункт», - підкреслила Наталя Іванцова. Для вихованців було організовано презентацію на тему «Права дитини». Також заступник голови облдержадміністрації потішила їх подарунками від обласної влади. Яскраві шапочки та шарфики неодмінно стануть у нагоді та зігріють в холодну пору року.

Важливим чинником, який підштовхнув до запровадження такої форми роботи соціальних служб, як функціонування опорного пункту на базі санаторного закладу, стала нагальна необхідність забезпечити повну взаємодію у вивченні питань захисту дітей фахівцями галузі охорони здоров’я, соціальних служб, правоохоронних органів, освітніх установ. Вже за місяць-другий буде розглянуто питання ефективності роботи даного опорного пункту.
до верху