Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → НАТАЛЯ ІВАНЦОВА: ПЕРСПЕКТИВИ УСПІШНОГО РОЗВИТКУ КОЖНОЇ ДЕРЖАВИ ЗАЛЕЖАТЬ ВІД ЕФЕКТИВНОГО ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ, ГРОМАДЯНИНА
29/11/2013 11:49

Новини області

НАТАЛЯ ІВАНЦОВА: ПЕРСПЕКТИВИ УСПІШНОГО РОЗВИТКУ КОЖНОЇ ДЕРЖАВИ ЗАЛЕЖАТЬ ВІД ЕФЕКТИВНОГО ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ, ГРОМАДЯНИНА

 

22 листопада у приміщенні науково-педагогічної бібліотеки Палацу творчості учнів за участі заступника голови облдержадміністрації Наталі Іванцової пройшло засідання «круглого столу» у рамках виконання проекту «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Миколаївській області».

Організаторами заходу виступили департамент соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з Миколаївським  благодійним фондом «Любисток».

До участі запрошено представників управління громадської безпеки УМВС України в Миколаївській області,  обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,  відділу по боротьбі з торгівлею людьми і злочинів проти моралі прикордонно-оперативно розшукового відділення  прикордонної служби м. Миколаїв, обласного центру соціально-психологічної допомоги (м. Вознесенськ), служби  кримінальної міліції у справах дітей управління МВС України, департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації, управління державної міграційної служби України в Миколаївській області, управління комунікацій з громадськістю департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, управління державної міграційної служби України в Миколаївській області, Миколаївського обласного центру зайнятості, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, сектору захисту прав, свобод  та законних інтересів дітей служби у справах дітей  облдержадміністрації, координатора благодійного фонду «Ювента».

Відкриваючи засідання «круглого столу», заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова підкреслила, що перспективи успішного розвитку кожної держави  залежать від ефективного захисту прав людини, громадянина. Важливою складовою державної політики України є захист прав дітей. Президент України Віктор Янукович, проголосивши соціальні ініціативи «Діти майбутнє України», визначив пріоритетність дотримання прав дітей,  недопущення випадків загроз їх життю та здоров’ю.

За словами Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка, в Україні реалізується успішна, результативна, визнана ефективною міжнародними експертами політика щодо усиновлення та влаштування дітей-сиріт у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Збільшується матеріальна допомога сім’ям із хворими дітьми, дітьми-інвалідами, запроваджено соціальну підтримку сімей з дітьми, реформуються інтернатні заклади в центри з надання допомоги сім’ям з дітьми, центри реабілітації для дітей. Крім того, відзначає він, запроваджується інклюзивна освіта, зростає кількість дитячих садків та закладів позашкілля.

Президент України вимагає від органів влади не тільки забезпечувати права дитини, а й розуміти немайнові особисті права дитини: поважати і враховувати її думку. Особливо це стосується права дитини бути вислуханою і почутою, не піддаватися дискримінації, насильству, визнання індивідуальності кожної дитини, збереження та підтримка сім’ї та сімейного оточення дитини, захист від небезпечної інформації.

На жаль, відзначила Наталя Іванцова, в нашому суспільстві ще існують такі явища, як насилля в сім’ї, примусове вивезення жінок за кордон для надання послуг певного характеру, торгівля людьми або ж примусове рабство.

З метою запобігання та ефективної протидії вищезазначеним випадкам, обласна влада прагне якомога активніше співпрацювати з громадськими організаціями.

З 15 жовтня поточного року в Миколаївській області розпочато реалізацію проекту «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». Проект підсилить спроможність державних установ, органів внутрішніх справ та неурядових організацій регіону у сфері виявлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми, сприятиме їх якісній реабілітації та реалізації їхніх прав.

Замовником цього проекту є Міністерство соціальної політики України. Донори – Європейський Союз та Королівство Данія. Проект реалізується Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні у співпраці з Миколаївським  фондом «Любисток».

У ході засідання «круглого столу» озвучено інформацію, що з 2000-го року загальна кількість постраждалих від торгівлі людьми в Україні склала більше 10 000 осіб. Останніми роками такі випадки виявляти важче. Характерною ознакою злочинів останніх років стало те, що постраждалими в 60% випадків є чоловіки, які зазнали трудової експлуатації.

Директор Миколаївського благодійного фонду «Любисток» Маргарита Пархоменко презентувала проект «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Миколаївській області», розповіла про його мету, завдання, очікувані результати, заходи в межах проекту, умови, необхідні для забезпечення його виконання.

Наталя Іванцова відзначила зацікавленість обласної влади у спільній реалізації заходів, винесенні піднятих питань на розгляд координаційної ради облдержадміністрації з питань сім’ї та жінок.

Згідно з етапами реалізації проекту, до кінця червня 2014 року в кожному районі буде сформовано мультидисциплінарні групи з фахівців соціальних служб, правоохоронних органів, громадського сектору та забезпечено їх навчання. Для оповіщення широкого прошарку населення пройде велика інформаційна кампанія у ЗМІ. Постраждалі від сучасного рабства отримають якісну допомогу.до верху