Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → Н.ІВАНЦОВА ВІДВІДАЛА МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ БУДИНОК ДИТИНИ
29/11/2013 11:52

Новини області

Н.ІВАНЦОВА ВІДВІДАЛА МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ БУДИНОК ДИТИНИ

 

25 листопада заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Н.Іванцова разом з начальником управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА С.Хотіною відвідали Миколаївський обласний будинок дитини.

В цьому закладі впроваджуються нові методи лікування. Такі інновації стали можливі, завдяки реалізації в області нових соціальних ініціатив Президента України, які передбачають актуалізацію медичного захисту найбільш вразливих верств населення.

У Миколаївському обласному будинку дитини надається допомога дітям раннього віку, які мають особливі потреби біологічного, соціального чи психологічного характеру. Як проінформувала Н.Іванцова:  «Відповідно до нових соціальних ініціатив Президента України, органи виконавчої влади повинні створити всі необхідні умови для того, щоб забезпечити дітей з вадами здоров’я якісним медичним обслуговуванням».

Наталя Борисівна додала, що також дуже важливо підтримати батьків в сім’ях, в яких виховуються діти з особливими потребами. Мається на увазі тимчасове перебування дітей в певному закладі, щоб батьки мали змогу працевлаштуватися.

 

За станом на 22 листопада 2013 року у будинку дитини 124 вихованця, 85 із них – сироти та позбавлені батьківського піклування, 39 – діти з особливими потребами з сімей, які оформлені до Будинку дитини на 6 місяців на реабілітацію. Серед вихованців закладу також є 22 дитини з діагнозом ВІЛ-інфекція, із них 5 хворих на СНІД.

Протягом поточного року до Будинку дитини влаштовано 92 дитини (76 – за соціальними причинами, 16 – для отримання реабілітаційних заходів). За поточний рік вибуло 96 дітей, у тому числі в сім’ї батьків – 51; у прийомні сім’ї – 10; під опіку – 11; усиновлено – 19, до дитячого будинку сімейного типу – 1 дитина, переведено до закладів Міністерства освіти – 4.

Наразі у Миколаївському обласному будинку дитини працюють 220 фахівців, які сумлінно опікуються своїми маленькими вихованцями. Працівники постійно проходять курси підвищення кваліфікації, відвідують різноманітні тренінги та семінари.

Матеріально-технічна база закладу добре укомплектована. До неї входять 8 групових кімнат з сучасним облаштуванням. Також тут є кімнати для дітей-інвалідів з дуже важкими вадами розвитку та дітей з діагнозом ВІЛ-інфекція. Окрім ігрових майданчиків з гойдалками, каруселями, гірками, на території  Миколаївського обласного будинку дитини розташований реабілітаційний майданчик з басейном.

Медична допомога в закладі надається маленьким пацієнтам за напрямками: педіатрія, дитяча неврологія, кардіологія, медична психологія, фізіотерапія, лабораторна діагностика, лікувальна фізкультура.

У роботу закладу впроваджено нові технології надання медичної та корекційної педагогічної допомоги. Це віхреві та контрастні ванни, фітованни в кабінеті гідрокінезотерапії, використання м’яких модулів, сухого басейну, масажних килимків, лабіринтів, надувного батуту в системі ЛФК, для оптимального точкового масажу використовується тепловий стимулятор (НУГА-турманієва кераміка), реабілітаційна техніка та взуття для дітей з вадами опорно-рухового апарату. Для реабілітації використовуються світлотерапія, кольоротерапія, звуко і музикотерапія, ароматерапія в сенсорній кімнаті, вживаються кисневі коктейлі з фітосиропів та рослинної сировини.

Протягом поточного року у Будинку дитини пройшли реабілітацію 74 дитини-інваліда.

Під час візиту Н.Іванцова та С.Хотіна ознайомились із обладнанням, новими методами лікування, які впроваджуються в закладі, та поспілкувались із пацієнтами та лікарями. Кожен охочий мав змогу висловити свою думку, побажання та пропозиції, а також поставити запитання та отримати відповіді на них. Наталя Борисівна відзначила важливу роль нових методів лікування у виконанні соціальних ініціатив Президента України щодо наближення медичних послуг до соціально незахищених верств населення Миколаївської області.до верху