Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → НАТАЛЯ ІВАНЦОВА: ДІТИ – ЦЕ НАШЕ МАЙБУТНЄ, АЛЕ ВІД ТОГО ЯКЕ В НИХ БУДЕ ДИТИНСТВО ЗАЛЕЖИТЬ ЇХ МАЙБУТНЄ ТА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ
23/12/2013 17:22

Новини області

НАТАЛЯ ІВАНЦОВА: ДІТИ – ЦЕ НАШЕ МАЙБУТНЄ, АЛЕ ВІД ТОГО ЯКЕ В НИХ БУДЕ ДИТИНСТВО ЗАЛЕЖИТЬ ЇХ МАЙБУТНЄ ТА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ

В Україні проблема становища дітей в сім'ї на сьогодні набуває особливого значення. Відомо, що суспільство оцінюється відповідно до якості життя, яке воно забезпечує наймолодшим громадянам, адже головним джерелом прогресу будь-якого суспільства є діти. Особливого захисту потребують діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні.

Усиновлення дітей-сиріт та оформлення опіки (піклування) в Україні були і залишаються пріоритетними формами влаштування долі дитини, залишеної без батьківської опіки. Поряд з тим в Україні розвиваються відносно нові соціальні інститути, такі як: дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї.

Саме стосовно цієї проблеми 19 грудня в місті Южноукраїнську відбулося урочисте відкриття 30-го в області дитячого будинку сімейного типу родини Арбуз. Завітали на родинне свято заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова, заступник начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Олег Гускін, директор Миколаївського обласного центру для сім’ї , дітей та молоді Ірина Берегеля, Южноукраїнський міський голова Євген Квасневский, адміністрація Южноукраїнської АЕС та інші гості.

Наталя Іванцова спілкуючись з учасниками заходу зазначила, що на сьогодні дуже важливим є забезпечення якісного виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича стосовно захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сімейне виховання. Жодна дитина не повинна перебувати в інтернаті, а має знайти тих людей, які мають велике серце, якого вистачить на виховання не тільки своїх біологічних дітей. "Діти – це наше майбутнє, але від того яке в них буде дитинство залежить їх майбутнє та майбутнє України", - підкреслила Наталя Борисівна.

Як зазначив міський голова Євген Квасневський, пропагування сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на сьогодні є надзвичайно важливим завданням, яке ставить Президент України. Створення такої великої родини Арбуз є дуже відповідальним та важливим кроком у житті дітей та батьків. Він висловив слова подяки батькам, а також побажав наснаги та терпіння.

Гості підготували різноманітні подарунки для родини Арбуз.

За останні роки кількість дітей, що виховуються в прийомних сім'ях збільшилася у 16 разів. Протягом 2013 року усиновлено 66 дітей, з них: 5-громадянами України та 13 – іноземними громадянами. Загальна кількість дітей в області, які виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників, становить 2360 дітей.

Також в області функціонують 30 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 180 дітей, та 169 прийомних сімей, в яких виховується 326 дітей. Разом у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях виховується 506 дітей відповідної категорії.

Протягом 2013 року створено 30 прийомних сімей та 7 дитячих будинків сімейного типу, в які влаштовано 99 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 302 дитини влаштовано під опіку громадян України.до верху