Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → ВІДБУЛИСЬ УРОЧИСТІ ЗАХОДИ ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИ
24/01/2014 10:44

Новини області

ВІДБУЛИСЬ УРОЧИСТІ ЗАХОДИ ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИ

Сьогодні, коли у суспільстві має місце дискусія про шляхи подальшого розвитку нашої держави, об’єднавча ідея соборності українських земель як ніколи актуальна.

Про це 22 січня в День Соборності України у своєму вітальному слові до запрошених на урочисті збори звернувся голова ОДА Геннадій Ніколенко.

Цього дня у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії за участі новопризначеного губернатора та першого заступника голови обласної ради Володимира Пащенка відбулись урочисті збори, присвячені Дню Соборності та Свободи України.

Зі словами вітання до присутніх звернувся голова облдержадміністрації Геннадій Ніколенко. У своєму виступі очільник області зазначив, що український народ у своїй переважній більшості глибоко усвідомлює історичну значущість події, що відбулася 22 січня 1919 року, а також відчуває важливість цінностей, які символізує цей день.

Крім того, новопризначений керівник Миколаївщини звернув увагу присутніх на звернення Президента України Віктора Януковича з нагоди Дня Соборності та Свободи України у 2012–2013 роках, в яких була проголошена низка ініціатив щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди, зокрема, закликав спільними зусиллями влади і громади зміцнювати єдність народу та будувати в Україні сильну державу, яка посідатиме гідне місце серед розвинутих, перспективних і впливових країн світу.

«І ми, жителі багатонаціональної Миколаївщини, готові – на чолі із нашим Президентом – пройти цей шлях, тому що наш розвиток як соборної нації неможливий без політичного примирення» - сказав голова облдержадміністрації.

В той же час Геннадій Ніколенко не оминув своєю увагою і економічну сферу, яка потребує інноваційного оновлення та модернізації. За словами Віктора Януковича таку можливість нам дають домовленості, досягнуті з Російською Федерацією.

Очільник області звернув увагу на те, що у нещодавно прийнятому бюджеті на 2014 рік передбачено надання державних гарантій в об'ємі 50 мільярдів гривень на реалізацію державної програми активізації економіки.

Крім того, згідно з держбюджетом, мінімальна заробітна плата в 2014 році підвищуватиметься в три етапи і виросте на 18%.

«Як бачите, створюється реальне підґрунтя для подальшого розвитку нашої держави. І що ж нам робити у цій ситуації - працювати чи мітингувати? Сьогодні в Україні утверджується по-справжньому єдина держава, у якій не може бути місця для сепаратистських настроїв», - звернувся до присутніх Геннадій Ніколенко.

Свою офіційну промову новопризначений керівник Миколаївської області завершив словами Віктора Федоровича Януковича «Соборність і свобода були і залишаються наріжними каменями нашої національної ідеї».

Після привітання голова ОДА вручив ряд державних нагород та почесних грамот, зокрема Указом Президента України за значний особистий внесок у розвиток вітчизняного електроенергетичного комплексу, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм орденом «За заслуги» ІІ ступеня було нагороджено Володимира Підгуренко.

«Сьогодні Миколаївська область займає лідируючі позиції з розвитку альтернативних видів енергетики. Завдяки технологіям Володимира Підгуренко нам вдалося компенсувати значні втрати в економічному розвитку, які понесла Миколаївська область через ремонт першого блоку Южно-Української АЕС. Свого часу Президент України наголошував на інноваційному оновленні економіки, яке в Миколаївській області забезпезпечується саме за допомогою цих технологій…», - підкреслив Геннадій Ніколенко.

На завершення свого привітання новопризначений губернатор звернув увагу на ту ситуацію, що на сьогодні сталася в державі.

«В той час, коли деякі політики закликають до захоплення влади, Миколаївська область продовжує працювати, зокрема економіка, комунальні підприємства тощо… І це правильно, оскільки тільки ми можемо зберегти незалежність нашої держави та підняти її на європейський рівень. Ми повинні пишатися нашою державою та кожним із нас. Адже, завдяки наявності наукового, економічного та інтелектуального потенціалу наша держава володіє космічними технологіями, технологіями будування суден та розвиває сферу літакобудування. Нам слід об’єднатися навколо Президента України, Конституції та тих законів, які діють в нашій державі та робити все для того, щоб зберегти мир та спокій в нашій державі», - завершив свій виступ голова Миколаївської ОДА.

Також присутніх у залі привітав із Днем Соборності Україні від імені голови Миколаївської обласної ради Ігоря Дятлова його перший заступник Володимир Пащенко та секретар Миколаївської міської ради Юрій Гранатуров.

Після офіційної частини для учасників заходу була представлена яскрава концертна програма.
до верху