Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → «НА СЬОГОДНІ ГОЛОВНА МЕТА ВЛАДИ – ЦЕ ПОКРАЩИТИ УМОВИ ПЕРЕБУВАННЯ ХВОРИХ В ОНКОДИСПАНСЕРІ», - ГЕННАДІЙ НІКОЛЕНКО ВІДВІДАВ ОБЛАСНИЙ ОНКОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР
07/02/2014 15:32

Новини області

«НА СЬОГОДНІ ГОЛОВНА МЕТА ВЛАДИ – ЦЕ ПОКРАЩИТИ УМОВИ ПЕРЕБУВАННЯ ХВОРИХ В ОНКОДИСПАНСЕРІ», - ГЕННАДІЙ НІКОЛЕНКО ВІДВІДАВ ОБЛАСНИЙ ОНКОЛОГІЧНИЙ ДИСПАНСЕР

Після значних капіталовкладень у Обласний протитуберкульозний диспансер та оснащення його сучасною апаратурою та діагностикою, обласна влада планує більш детально зайнятися боротьбою із раковими захворюваннями.

Саме тому 5 лютого голова ОДА Геннадій Ніколенко відвідав Миколаївський обласний онкологічний диспансер, щоб на власні очі побачити стан лікувального закладу та окреслити коло проблем та перспектив над якими в подальшому буде працювати обласна влада.

Одразу на початку робочого візиту виникло питання щодо забезпечення хворих якісною питною водою. За словами головного лікаря Михайла Терзійського, зараз витрачається багато матеріальних ресурсів та часу для очищення та кип’ятіння питної води. Губернатор Миколаївщини зазначив, що протягом 2-х років обласне керівництво разом із соціально відповідальним підприємством ООО «Сандора» реалізують проекти по забезпеченню пунктами доочистки якісної питної води медичних закладів області. Лише протягом 2013 року такі бювети були встановлені в 6 лікарнях області, а наступний пункт доочистки буде встановлено саме в онкологічному диспансері.

«Від якості питної води залежить і процес лікування хворих. Сьогодні в онкодиспансері є 4 сучасні операційні та завершується ремонт п’ятої, встановлено нове обладнання, зокрема придбано відеобронхоскоп, який дозволяє діагностувати захворювання дихальних шляхів. За останні 2 роки в оснащення лікарні було вкладено більше 3-х млн.. грн… В той же час в нас залишається ряд проблемних питань як по роботі самого закладу, так і в необхідності придбання додаткової техніки та діагностичного обладнання, щоб мати можливість на ранніх стадіях виявляти злоякісні пухлини… Зараз найбільша критика онкологічного диспансеру полягає саме в людському факторі. Хочу попередити одразу, що ми будемо тримати на жорсткому контролі питання винагороди лікарям за проведену операцію чи консультативні послуги. Я хочу звернутися також до засобів масової інформації із призивом у разі отримання конкретної інформації про подібні факти, одразу передавати це до облдержадміністрації та управління охорони здоров’я», - відмітив у спілкуванні із журналістами очільник області.

Під час робочого візиту до лікарняного закладу Геннадій Ніколенко разом із головним лікарем Михайлом Терзійським, начальником управління охорони здоров’я ОДА Світланою Хотіною та меценатом медичних закладів області Едуардом Погосовим оглянули операційне, хірургічне та гінекологічне відділення лікарні.  

Як зазначила у розмові із журналістами Світла Хотіна, на сьогоднішній день ракові захворювання виходять на одну із  лідируючих позицій в світі по небезпеці та важкості протікання хвороби. Сьогодні найбільш розповсюдженими є злоякісні утворення шкіри та дихальних шляхів, зокрема трахеї, бронхів та легенів. В Миколаївській області зареєстровано більше 32 тис. людей хворих на рак.

За її словами Президент України та обласне керівництво з цього року концептуально підходять до питань лікування ракових захворюванням, адже із кожним роком кількість хворих як в державі, так і нашому регіоні зростає приблизно на 2,6-3% і онкологічні захворювання стають одним з найбільш розповсюджених захворювань у світі саме серед дітей та молодого покоління.

Спілкуючись із представниками ЗМІ головний лікар Михайло Терзійський відмітив, що у їхньому лікувальному закладі функціонує 6 стаціонарних відділень, найбільш проблемних з яких є радіологічне. На думку керівника медичної установи,  воно одне із перших потребує значних капіталовкладень. Практично по усім онкологічним профілям в даному медичному закладі надаються консультації та лікування.

За інформацією головного лікаря, на сьогодні в онкодиспансері 432 працюючих і  розрахований він на 275 ліжок.

Свою точку зору місцевій пресі висловив і меценат ряду лікарень області, за кошти якого придбано частину обладнання та проводяться ремонтні роботи Едуард Погосов, який вважає, що закладам медицини необхідно допомагати та підтримувати, зокрема до кінця тижня разом із головним лікарем вони визначаться із тим відділенням, яке першочергово потребує капітального ремонту і вже найближчим часом його спеціалісти приступлять до виконання ремонтних робіт.

На завершення зустрічі Геннадій Ніколенко відімітив, що є 3 основні фактори, які підвищують ризик онкологічних захворювань – це стрес, зовнішнє середовище та продукти харчування.

«Поступово ми будемо вирішувати нагальні питання та проблеми онкологічного диспансеру. Сьогодні я надам доручення нашим спеціалістам підрахувати кошторис усіх тих робіт, які потрібно провести в цьому лікувальному закладі. На сьогодні головна мета влади – це покращити умови перебування хворих в онкодиспансері», - відмітив губернатор Миколаївщини.до верху