Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → НА КОЛЕГІЇ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ОДА ГЕННАДІЙ НІКОЛЕНКО РОЗПОВІВ ПРО ТЕ, ЯКІ ЗМІНИ ЧЕКАЮТЬ НА МЕДИЧНУ ГАЛУЗЬ НАШОЇ ОБЛАСТІ
10/02/2014 15:26

Новини області

НА КОЛЕГІЇ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ОДА ГЕННАДІЙ НІКОЛЕНКО РОЗПОВІВ ПРО ТЕ, ЯКІ ЗМІНИ ЧЕКАЮТЬ НА МЕДИЧНУ ГАЛУЗЬ НАШОЇ ОБЛАСТІ

На Миколаївщині цей рік пройде під егідою профілактики ракових захворювань. Після того як 3 роки тому обласна влада почала займатися питаннями боротьби із туберкульозом, ми практично з передостаннього місця в державі зараз вийшли в лідируючі позиції - знаходимося в першій десятці кращих регіонів, де найбільш якісно та ефективно ведеться боротьба та профілактика туберкульозу.

Про це 7 лютого під час засідання колегії управління охорони здоров’я за підсумками 2013 року у своєму виступі відмітив голова ОДА Геннадій Ніколенко.

Він також наголосив, що цього року на ремонт та надбудову адміністративного приміщення обласного онкодиспансера буде виділено близько 1,2 млн. грн. – це дозволить із основного корпусу перевести фахівців та звільнити усі кабінети адміністративних працівників, для того, щоб переобладнати їх в палати та лабораторії.

Крім того, за словами новопризначеного губернатора Миколаївщини, одним із головних напрямків боротьби та попередження онкозахворювань стане робота кваліфікованих фахівців у регіонах області. Мається на увазі те, що вже більше 3-х років в онкологічному диспансері стоїть спеціальний автомобіль для виїзних оглядів гінеколога та маммолога і він за ці роки не робив жодних виїздів в регіони області.

«Однією із найбільших проблем нашої медицини на сьогоднішній день є не ефективне використання того діагностичного обладнання, яке за останні роки за рахунок різних джерел фінансування, в тому числі спонсорські гроші, було придбано в лікарні нашої області. Переважно це нова сучасна діагностична апаратура та обладнання для операцій, які дають шанс нашим людям скоріше одужати та повернутися до повноцінного життя. В деяких районних лікарнях нове обладнання не використовується навіть на 50% своїх можливостей… Якщо є проблема із навчанням кадрів, які повинні працювати на нових сучасних приладах, то ми готові виділяти на це кошти та проводити відповідні навчальні курси… Головна мета – це якомога більше приблизити медицину до наших сільських жителів, які абсолютно нічим не відрізняються від тих людей, що проживають у містах… З цього року, разом з управлінням охорони здоров’я ми плануємо направляти отриманий онкодиспанцером по спеціальній програмі автомобіль, для того, щоб наші обласні фахівці, а за необхідності і лікарі з інших областей України, могли планово виїздити до кожного району області та проводити там онкологічні огляди», - наголосив у своєму виступі Г. Ніколенко.

Спілкуючись із лікарями області губернатор Миколаївщини відмітив, що для медичної сфери 2013 рік був одним із найважчих, адже, у працівників охорони здоров’я відбулося одразу 3 реформи, одна з яких стосувалася первинної ланки медичної допомоги.

Як відмітила у своїй доповіді щодо підсумків попереднього року начальник управління охорони здоров’я ОДА Світлана Хотіна, за весь рік на розвиток та покращення матеріально-технічної сфери медичної галузі області було виділено майже 30 млн. грн. Забезпечено житлом 39 медичних працівників області.

Стосовно екстреної медичної допомоги, то по області працює 85 бригад – це 100% показник. Крім того, за останні 2 роки більш ніж на 60% оновлено автопарк швидкої допомоги і цього року роботи будуть повністю завершенні.

«Невідкладна допомога – це основний напрямок роботи держави, Президента України та обласної влади», - наголосив Геннадій Ніколенко.

Крім того, за традицією під час засідання колегії голова ОДА Г. Ніколенко та голова облради І. Дятлов привітал 2-х молодих лікарів, які після навчання та стажування починають працювати в обласному протитуберкульозному диспансері.до верху