Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → ГЕННАДІЙ НІКОЛЕНКО ВІДВІДАВ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІ В ОБЛАСНОМУ ГОСПІТАЛІ ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ
17/02/2014 17:00

Новини області

ГЕННАДІЙ НІКОЛЕНКО ВІДВІДАВ ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІ В ОБЛАСНОМУ ГОСПІТАЛІ ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ

Президент України оголосив 2014 рік роком підтримки учасників бойових дій на території інших держав.

Про це 14 лютого під час відвідання воїнів-інтернаціоналістів в обласному госпіталі інвалідів війни зазначив Геннадій Ніколенко.

Голова Миколаївської ОДА відмітив, що до учасників та ветеранів війни в Афганістані протягом усієї незалежності України було різне ставлення. Однак, за останні три-чотири роки матеріальна допомога ветеранам-афганцям та воїнам-інтернаціоналістам значно збільшилася. Зокрема, в Миколаївській області відкриваються музеї пам’яті війни в Афганістані, значна увага приділяється оздоровленню та наданню кваліфікованої медичної допомоги учасникам бойових дій на території інших держав, крім того, створено систему комплексного підходу до вирішення питань соціального захисту, надається більше 40 видів соціальних послуг воїнам-афганцям тощо.

На сьогодні в обласному госпіталі ветеранів війни на лікуванні знаходиться 62 учасника бойових дій в Афганістані. Крім того, як відмітив Геннадій Ніколенко, події десятилітньої війни поділили історію нашої держави та багатьох сімей на «до» та «після» війни в Афганістані. Зокрема, в Україні залишилося 502 вдови, які в період афганської війни втратили своїх годувальників.

«Так складаються події, що сьогодні Ви – воїни-інтернаціоналісти, переймаєте естафету ветеранів Великої Вітчизняної війни і маєте розповідати нашим дітям та підростаючому поколінню про те, що таке війна, яку розруху вона несе у кожне суспільство… Сьогодні нашим дітям прививаються зовсім інші цінності та спотворені поняття героїзму та патріотизму. Лише ті люди, які бачили, що таке війна, відчули, що таке  поранення та знають, яку розруху наносить війна усім без винятку її учасників, як з однієї, так і з іншої сторони,  можуть донести ідею миру та єдності в нашій державі», - зазначив губернатор області.

Від імені міської влади виступив перший заступник Миколаївського міського голови Юрій Андрієнко. У своєму виступі він наголосив на тому, що міська влада робить і робитиме усе для того, щоб життя сімей воїнів-інтернаціоналістів було більш зручним та комфортним.

В той же час перед учасниками бойових дій в інших державах виступив голова обласної Спілки воїнів – інтернаціоналістів Юрій Соловєй, який побажав своїм побратимам менше хворіти, а також проінформував про те, що 15 лютого все ж таки відбудеться урочиста хода, яка два-три дні тому була під загрозою. Зокрема, він відмітив, що було прийнято відповідне рішення, згідно з  яким заборонялося використовувати та випускати військову техніку на вулицях міста. Однак, завдяки позиції Геннадія Ніколенка, який шляхом переговорів в Києві вирішив дане питання, урочисті в м. Миколаєві відбудуться.

Після виступів обласна Спілка воїнів – інтернаціоналістів вручила медалі «За благодійність» лікарям та завідуючим відділень в обласному госпіталі ветеранів війни.

Після офіційної частини на воїнів-афганців чекав святковий концерт та солодкі подарунки.до верху