Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → НА ЗУСТРІЧІ БОЙОВИХ ДРУЗІВ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ Г.НІКОЛЕНКО ПРИЗВАВ ВЕТЕРАНІВ ДО ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ НАШОЇ МОЛОДІ
17/02/2014 17:06

Новини області

НА ЗУСТРІЧІ БОЙОВИХ ДРУЗІВ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ Г.НІКОЛЕНКО ПРИЗВАВ ВЕТЕРАНІВ ДО ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ НАШОЇ МОЛОДІ

В роки війни в Афганістані (1979-1989 рр.) Україна направила 106 тис. своїх солдатів, з яких 3360 воїнів не повернулося. Для багатьох наших сімей слова «афган» назавжди увійшло в їх історію, особливо для матерів та дружин, чиї сини та чоловіки загинули в роки тієї страшної війни та поділили їх життя на «до» та «після» афганської війни.

Про це 9 лютого на вечері зустрічі бойових друзів ветеранів війни в Афганістані у своєму виступі зазначив Геннадій Ніколенко.

Після звучання державного гімну та внесення прапорів голова обласної організації воїнів-інтернаціоналістів Юрій Соловей відкрив урочисту частину та запросив до слова новопризначеного губернатора Миколаївщини.

Вітаючи воїнів-інтернаціоналістів із 25-ю річницею виведення військ із території Афганістану голова ОДА відмітив, що 15 лютого 1989 року, коли сказали, що війна вже закінчилася і останній солдат покинув поле бою, то в той час в Афганістані залишилося 80 українців, які й досі вважаються зниклими безвісті.

Виступаючи перед повним залом, в якому окрім ветеранів бойових дій на території інших держав були присутні їх матері, дружини та діти.

«Сьогодні я б хотів подякувати кожному із Вас, хто на власному прикладі займається патріотичним вихованням наших дітей, особливо в такий важкий час, коли їм насаджуються хибні ідеали та своєрідно трактується поняття війни…Зараз в цій залі я бачу багато підлітків та дітей, які виховуються у дусі патріотизму, які знають від своїх батьків про те, наскільки є важливий мир та спокій, стабільність та порядок…Сьогодні, можливо ми всі дещо недопрацьовуємо в плані роз’яснювальної роботи та патріотичного вихованні наших школярів та студентів та не пояснюємо їм на прикладі очевидців, що таке війна та які наслідки вона приносить будь-якій державі та суспільству… В грудні 1989 року кампанія проти Афганістану була засуджена, але родинам, які втратили своїх рідних та близьких від того легше не стало. Саме про це сьогодні потрібно задуматися усім політичним лідерам та громадянам нашої держави», - звернувся до присутніх у залі губернатор Миколаївщини.

На завершення свого виступу Геннадій Ніколенко зазначив, що 2014 рік проголошений Президентом України роком підтримки учасників бойових дій на території інших держав та привітав воїнів-афганців зі святом, побажав їм міцного здоров’я, витримки та наснаги. Після цього він вручив почесні грамоти та подяки представникам обласної організації воїнів-інтернаціоналістів.

Окрім новопризначеного губернатора привітати ветеранів  з 25-річчям виводу військ з території Афганістану також завітали перший заступник голови облради Володимир Пащенко, секретар Миколаївської міської ради Юрій Гранатуров та народний депутат України Микола Круглов.

Виступаючи перед присутніми у залі В. Пащенко висловив повагу та пошану ветеранам війни в Афганістані та нагородив деяких із них листами подяки.

Секретар Миколаївської міської ради Ю. Гранатуров в свою чергу відмітив, що 5 депутатів нинішнього скликання міськради – це воїни-афганці, які мають великий авторитет серед своїх колег та не залежно від кольорів партійних прапорів виступають за мир та стабільність в нашій державі та на Миколаївщині.

Вітаючи зі святом ветеранів афганської війни та їх родини Микола Круглов зауважив, що 25 років тому, коли солдати після закінчення війни повернулися до своєї держави, то це вже був зовсім не той Радянський Союз, який вони покидали – це вже була держава, яка знаходилася на межі розколу. Дуже важко тоді було адаптуватися до нових умов життя всім тим людям, які бачили війну та пам’ятають як помирали їх товариші, які боролися за інтереси держави, якої вже практично не існує.

«В той час в Афганістані була громадянська війна і у внутрішні справи держави тоді втрутилися інші держави, в тому числі і Радянський Союз… Сьогодні у виховані молодого покоління, яке народилося та виросло в самостійній Україні дуже важливим є Ваш вклад, тому що сьогодні Ви стали правонаступниками ветеранів ВВВ, які довгий час виховували усіх нас на своїх подвигах,а головне – вони давали нам життєві цінності та розуміння того, наскільки важливо зберегти мир та спокій», - наголосив у своєму вітальному слові народний депутат України.

Крім того, він також побажав усім присутнім, які знають, що таке війна, щоб їхні діти та родини ніколи не відчули на собі такої  розрухи.

По завершенню виступів воїнів-інтернаціоналістів та почесних гостей вітали творчі колективи області та група «Південний патруль».до верху