Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини області → «СЬОГОДНІ НАМ РАЗОМ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ УСЕ МОЖЛИВЕ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПРИМИРИТИ ВОРОГУЮЧІ СТОРОНИ В СЕРЕДИНІ ДЕРЖАВИ», - Г. НІКОЛЕНКО НА ЗУСТРІЧІ ІЗ ВЕТЕРАНАМИ-АФГАНЦЯМИ
17/02/2014 17:13

Новини області

«СЬОГОДНІ НАМ РАЗОМ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ УСЕ МОЖЛИВЕ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПРИМИРИТИ ВОРОГУЮЧІ СТОРОНИ В СЕРЕДИНІ ДЕРЖАВИ», - Г. НІКОЛЕНКО НА ЗУСТРІЧІ ІЗ ВЕТЕРАНАМИ-АФГАНЦЯМИ

З виведенням радянських з території Афганістану війна в  державі не закінчилися, в тій чи іншій мірі на підґрунті релігійної та політичної боротьби там і сьогодні час від часу проливається кров.

Про це 14 лютого під час зустрічі з керівниками районних та міських організацій ветеранів війни в Афганістані зазначив Геннадій Ніколенко.

На думку очільника області, зараз усі політичні партії та громадські організації повинні припинити призивати людей на мітинги, тому що не має гіршої війни, ніж внутрішні протиріччя та боротьба.

«Зараз головне – це знайти спільну мову, і так як зазначив Президент України – День народження Тараса Шевченка має також стати Днем національного примирення. Якщо ми усі разом будемо йти на зустріч один одному, шукати спільну мову у вирішенні тих чи інших питань, тоді нам вдасться зберегти єдність нашої держави… Нам усім треба вчитися домовлятися, бо світовий досвід показує, що жодна війна ні до чого доброго людей ще не привела… Декілька тижнів тому, коли певні радикальні призиви лунали і в нашому місті я досить принципово та жорстко висловлювався про те, що у разі виникнення загрози захоплення приміщення ми будемо діяти принципово, але  у межах закону… Тоді моє завдання як губернатора полягало не лише у збереженні цілісності будівлі облдержадміністрації, а  і в тому, щоб уберегти людей від дій та вчинків, за які вони потім будуть нести відповідальність. Тому що перш, ніж щось робити, треба подумати про те, а що буде потім і до чого мій вчинок в результаті  може призвести», - відмітив у своєму виступі Геннадій Ніколенко.

Він також висловив захоплення тим, що ветерани-афганці приділяють велику увагу вихованню дітей та молодого покоління. При деяких міських та районних організаціях створені дитячі табори та клуби.

Виступаючи перед головами районних організацій ветеранів війни в Афганістані голова обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів Юрій Соловей відмітив, що в квітні 2013 року проходив обласний з’їзд ветеранів-афганців, на якому було визначено 2 ключові проблеми усіх ветеранів-інтернаціоналістів – це стан здоров’я та житло.

Як відмітив голова Спілки, з того часу пройшло менше року, а вже є значні досягнення у вирішені проблемних питань воїнів-інтернаціоналістів. Так, у обласному бюджеті та в м. Южноукраїнськ закладено гроші на придбання житла для учасників бойових дій на території інших держав. За словами першого заступника Миколаївського міського голови Юрія Андрієнка, в бюджеті м. Миколаєва вже найближчим часом також будуть передбачено кошти на нове житло для афганців.

В той же час Геннадій Ніколенко надав доручення представникам місцевої влади  на сесіях усіх районних та міських рад розглянути питання про виділення коштів на придбання житла для воїнів-інтернаціоналістів.

«Нехай кожного року ми будемо купувати всього один будинок або квартиру для ветеранів війни в Афганістані, але це вже перші кроки на шляху вирішення однієї із ключових  проблем ветеранів-інтернаціоналістів, тим паче, що цей рік Президент України оголосив роком підтримки учасників бойових дій на території інших держав», - наголосив губернатор.

По завершенню зустрічі очільник області разом із першим заступником голови облради Володимиром Пащенко вручили керівництву обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів подарунок – фотоапарат, для того, щоб вони мали можливість наповнювати фотографіями свої музеї пам’ятні кутки.до верху