Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Нововведення у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно
2016-06-24 16:31:00

Нововведення у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

З 13 грудня 2015 року набрав чинності Закон України № 834-VІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Також затверджено постановою КМУ від 25 грудня 2015 року № 1127 Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Данні нормативні акти спрямовані на спрощення вказаної процедури та врегулювання процедурних питань, пов'язаних з проведенням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Серед основних змін слід відмітити наступне:

          Змінюється та збільшується коло суб’єктів, які мають право проводити

державну реєстрацію, відтепер повноваження з проведення держаної реєстрації речових прав на нерухоме майно передано до виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних та районних у містах державних адміністрацій, нотаріусів як державних так і приватних. Розширення кола осіб, які тепер зможуть проводити державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно являється альтернативою вибору, так як громадяни  мають змогу самостійно вирішувати куди звернутися для проведення державної реєстрації, чи то до органу місцевого самоврядування чи до нотаріуса.

            З 2016 року вже не видаються Свідоцтва про право власності та Витяги з державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Підтвердженням проведення державної реєстрації тепер є інформація про реєстрацію права власності на об’єкт нерухомого майна, яка видається за бажанням заявника  в електронній або паперовій формі, прицьому в  паперовій формі  інформація роздруковується на аркуші паперу формату А4 без проставлення підпису та печатки. Інформація, отримана з реєстру речових прав на нерухоме майно в електронній чи паперовій формі, має однакову юридичну силу. Відтепер кожен громадянин має можливість отримати інформацію з реєстру в електронній формі про будь-який об’єкт нерухомості і його власника шляхом безпосереднього доступу через веб-портал Міністерства юстиції України, завчасно зареєструвавшись на сайті Кабінету електронних сервісів і провівши відповідну оплату за надання такої інформації.

Керівник Центру надання адміністративних

послуг Доманівської райдержадміністрації              Харченко В.М.