Меню

Посилання

 
ГоловнаНовини → ДОМАНВЩИНА ВІД СЬОГОДЕННЯ ДО 1991 РОКУ
23/08/2016 17:35

ДОМАНВЩИНА ВІД СЬОГОДЕННЯ ДО 1991 РОКУ

Історія Доманівщини. Кроки Незалежності

25 років тому утворилася нова держава: Верховна Рада УРСР проголосила Акт незалежності України. І сьогодні ми відзначаємо 25-у річницю української Незалежності. Тож сердечно вітаю кожного жителя нашого району, усіх, кому небайдужа доля нашої держави, з Днем Незалежності України.

25 років – багато це, чи мало? Було всього… Це був важкий і непростий період. Були злети і падіння. Був розвиток і був застій. Але висновок такий: ніхто не прийде і не зробить нам життя кращим. Тільки ми самі, методом спроб і помилок, можемо навести лад на своїй землі: через важку працю та толерантність, відданість справі та розуміння глобального і регіонального. За 25 років здійснено багато кроків економічних перетворень, створено практично заново державні інститути, запроваджено нові правила і стандарти життя. Хоча у нашому спільному українському домі є що виправляти і вдосконалювати. Роки Незалежності стали випробовуванням для нас. Зізнаємось, що не завжди з честю витримували тестування на політичну толерантність, на терпіння, на взаємоповагу, а іноді – й на здоровий глузд. Не зуміли сповна скористатися великим Божим даром – нашими щедрими природними багатствами. Але впевнений в тому, що нашому суспільству вистачить патріотизму, сили та наснаги розвинути та з гідністю використати всі потенційні можливості нашого району. Запорука успіху – у громадянській злагоді, високій відповідальності за доручену справу, в об’єднанні зусиль громадян сумлінною працею зміцнити свій край і тим самим забезпечити собі гідне життя.

  Але в історії та пам’яті людській залишаються завжди гарні справи. Пропоную перегорнути сторінки 25-річної історії.

 

 

 

1991 рік

У газеті „Трибуна хлібороба” від 31.08.1991, №88, під рубрикою ”З днем народження, Україно” опубліковано Акт проголошення незалежності України. 1 грудня у референдумі взяли участь 21152 особи (95,6%), підтримали Акт незалежності – 19308 виборців (93,6%). Результати виборів першого Президента незалежної України в районі: Л. Кравчук – 82,9%, В. Чорновіл – 10,6%.

Вересень – створений Доманівський районний центр зайнятості. Районний будинок піонерів перейменовано у районний Будинок дитячої творчості. За підтримки колгоспу ім. Котовського міжгосподарською пересувною механізованою колоною побудовано 3 будинки для вчителів. Молочна кухня центральної районної лікарні обслуговувала 70 матерів району, для них з Доманівського сирзаводу доставляли 90-100 л якісного молока. Доманівське лісництво обслуговувало 450 га лісових насаджень та пасіку на 50 бджолосімей (лісник Чигис М.І.). Створено комісію з питань поновлення прав реабілітованих. Відкрито територіальний Центр по обслуговуванню пенсіонерів та одиноких громадян (кер. Желудков П.М.). Найбільше надоїли молока від корови колективи молочнотоварних ферм: колгоспу ім.Суворова – 3417 кг (Смілянець А.І.), радгоспу ім. Фрунзе – 3243 кг (Цапович А.Л.), колгоспу ім. Б. Хмельницького – 3219 (Олійник В.І.). Зареєстровано 316 шлюбів. Розвиток легкої атлетики в районі (керівник М.Праслов). Турнір з чотириборства на честь незалежності України (переможець – водій колгоспу ім. Щорса О. Щербина).

 

1992 рік

14.04.Президент України Кравчук Л.М. призначив свого представника у Доманівському районі. У лютому колектив Доманівського райвідділу міліції (начальник М.С.Чернюк) прийняв присягу на вірність Україні. Відкрито лазню та пральню у колгоспі ім.Котовського. У березні район відвідав міністр сільського господарства і продовольства В.М.Ткачук. Тираж районної газети „Трибуна хлібороба” – 6 тис. екземплярів. Вийшов Український енциклопедичний словник, де є сторінка, присвячена Доманівському району. Для територіального Центру по обслуговуванню пенсіонерів та одиноких громадян доставлено з Франції 190 кг макаронів. Проведено конкурс молодих вчителів „Шукаємо молоді таланти”. Дорожники з МПМДК асфальтували вулиці в с.Богданівка, с.Коштове, с.Горянка, с.Маринівка, с.Мостове. Працівник газового господарства Л.Гузенко – майстер спорту України – 250 разів підняв 24-кілограмові гирі. Колгосп ім.Суворова та Чернюк В.Й. за внесок у зміцнення миру отримали пам’ятну медаль та почесний знак від Бюро міжнародної асоціації фондів миру. У травні Доманівський сирзавод освоїв новий вид продукції – м’який сир „Ніжний”. Відкрито 22 канал комерційного телебачення в Доманівці (спонсор – колгосп ім. Котовського). Сеанси екстрасенса А.Осадчого. Перші фермери району – с.Мостове: П.Стойчик, В.Сторчак, Г.Гимон (по 50 га ріллі). Побудовано олійню в радгоспі „Аврора”.

 

1993 рік

Відкрито фірмовий магазин Доманівського сирзаводу. Команда гандболістів Доманіввської ДЮСШ – третя в зональних змаганнях першості України на приз клубу „Стрімкий м’яч”. Засновано асоціацію фермерів в районі. Відкриття пам’ятника полеглим воїнам-землякам в с.Калинівка. Газифікація населених пунктів Акмечетської сільської ради. Побудовано 2 корівники в колгоспі „Володимирівський”. Обласне театралізоване свято козацької слави „Над козацьким Бугом” в с.Богданівка (30.05). Доманівська центральна районна лікарня – 270 лікарняних ліжок, 58 лікарів, 245 медсестер. В лікарні встановлено УЗД. Будівництво спорткомплексу на території районного відділу внутрішніх справ.

 

1994 рік

Будівництво восьмиквартирного житлового будинку для працівників РЕМу. Відкрита нова їдальня в колгоспі „Володимирівський”. Почала працювати пекарня в радгоспі ім.Фрунзе. Будівництво ДЮСШ в с.Маринівка. Встановлено пам’ятні знаки євреям-жертвам фашизму в селах Мостовому, Жовтневому та в селищі Доманівці. Радгосп „Богданівка” має 400 корів. Проведено капітальний ремонт даху Сухобалківської середньої школи. Відремонтовано Мостівський Будинок культури, систему опалення Доманівського дитсадка №3, котельню Прибузької школи мистецтв. На фермах радгоспу „Акмечетські Ставки” одержано 6460 поросят, 135 телят на 100 корів. Працює 131 фермерське господарство (3573 га ріллі). В колгоспі ім. Б.Хмельницького насаджено 24 га молодого саду. Працює комісія по відновленню прав реабілітованих осіб

 

1995 рік

Утворення районної служби у справах неповнолітніх (серпень), до цього була комісія у справах неповнолітніх. Змонтовано нову міжнародну АТС в районному вузлі зв’язку. Доманівський хлібокомбінат виробляє до 3 тонн хліба щоденно. Відремонтовані дороги Царедарівка-Копані, Царедарівка-Маринівка, 4 км дороги по с. Мостове. Будівництво в населених пунктах 9 км водогону. В радгоспах „Аврора” та „Шляховий” введено в експлуатацію по 4 житлових будинки, в радгоспі „Богданівка – 6.

 

1996 рік

Створена Доманівська райдержадміністрація. Квітень – розпочало діяльність ДП «Лідієвське» -філія СП «НІБУЛОН» у с. Лідіївка. Початок реформування у сільськогосподарській галузі району. Виповнилося 20 років Доманівському міжгосподарському підприємству по виробництву кормів. Районна друкарня за підсумками року виконала виробничу програму на 106%. Відкриття пам’ятного знака в с.Богданівка, на місці масової загибелі євреїв. Відремонтовано систему опалення в Царедарівській школі. В квітні створено відділення Державного казначейства в районі. Молочнотоварна ферма № 2 КСП „Україна” утримує 500 корів. Активна газифікація Доманівки.

 

1997 рік

Відновив роботу Комітет Червоного Хреста. В КСП „Акмечетські Ставки” побудовано майстерню по ремонту тракторів. У червні відкрито реєстраційно-екзаменаційний пункт ДАІ. Районна вечірня школа випустила 65 випускників. Кожен третій житель району має новий паспорт. КСП „Аврора” утримує 500 корів. Започатковано святкування Дня селища Доманівки. З 1 вересня в селах Мостове та Суха Балка почала діяти недільна християнська школа. Здано в експлуатацію нову будівлю податкової інспекції.

 

1998 рік

Єрмаковій О.І. присвоєно звання «Заслужений працівник охорони здоров’я України». Проведена реконструкція котельні Доманівської середньої школи №2 на газове опалення. Через Доманівку пройшов пробіг Миру. Реконструкція двох зерносховищ КСП „Володимирівський” ємкістю більше 3 тис. тонн. Відремонтовано автодорогу Фрунзе-Царедарівка , по селах Мостове та Кузнецове (12,5 км). Здійснено реорганізацію АТ «Доманівська харчосмакова фабрика».

 

1999 рік

Створено Доманівський РЦСССДМ, відкрилося відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінець». Проведено асфальтування дорожнього покриття у Новоолександрівці. На базі спортивного комплексу у Маринівці вперше проведені зональні змагання першості України на приз клубу «Шкіряний м’яч». Висаджено 26 га горіхового саду. Медична сім’я району: 58 лікарів, 210 медичних сестер, 125 чол. молодшого медичного персоналу. 3 лютого створено міжрайонний реєстраційний екзаменаційний відділ ДАІ. 14 травня вперше з Доманівки відправився рейсовий автобус до Києва. Обмін паспортів колишнього СРСР продовжено до 31 грудня. Активно ведуться археологічні дослідження стоянки доби пізнього палеоліту в с. Анетівка професором В. Станком та його учнями.

 

2000 рік

16 серпня – відкриття відділення банку «Аваль». Створено земельно-кадастрове бюро. Гандбольна команда юнаків Доманівської ДЮСШ стала чемпіоном України з гандболу на призи клубу «Стрімкий м’яч». Газифіковано ДЮСШ, БДТ, Прибузьку ЗОШ. Співоча сім’я Комарчуків з Маринівки виступила в Національному палаці «Україна» у Києві. Школярі Прибузької ЗОШ І-ІІІ ст. посіли І місце в обласній спартакіаді школярів. У КП «Доманівський хлібокомбінат» приріст продукції за рік зріс на 73,9%. Показник врожайності – найкращий в області – 20,4 ц з га. Земцова Г.М. – вчитель Доманівької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – лауреат (ІІ м.) Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2000» в номінації «географія». Футбольна команда «Доманівка» виборола кубок газети «Рідне Прибужжя». Катерина Гулевич – перша вихованка Доманівської ДЮСШ, яка стала кандидатом в майстри спорту (художня гімнастика).

 

2001 рік

Хаврошин В.М. (Мостове) першим у районі за роки незалежності отримав звання «Заслужений працівник сільського господарства України» З цього року діє наметовий табір «Козачок» служби у справах дітей райдержадміністрації. Відновлено археологічні дослідження епохи бронзи у с. Виноградний Сад інститутом археології НАН. Активно проходять звітні концерти художньої самодіяльності, присвячені 10-річчю Незалежності України. Формується Доманівська районна організація українського козацтва «Доманівський курінь». Газифіковані вулиці селища Доманівка: Тельмана, Б. Хмельницького, Механізаторів, Піонерська.

 

2002 рік

Туровському А.С. (Маринівка) присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Вийшла перша збірка поезій М. Корнила «Любов незнана теплом в душу ллється» та В. Лехновського «Кепчуг» (за сприяння В. Акопяна). Доманівка відзначила своє перше 200-річчя. Маринівське СПТУ отримало статус «Професійний аграрний ліцей». Юні спортсмени Доманівської ДЮСШ стали чемпіонами України з гандболу серед школярів. З’являється супутникове Інтернет-з’єднання.

 

2003 рік

Прокладено газопроводи до Жовтневої ЗОШ І-ІІ ст., в селі Жовтневе та по вулицях Доманівки. Проведено реконструкцію системи опалення Прибузької ЗОШ І-ІІІ ст. Придбано комп’ютерні класи для Маринівської та Прибузької ЗОШ. Проведено реконструкцію газового опалення (побудовано 8 топкових) в Доманівській ЦРЛ. Закінчено реконструкцію районного Будинку культури. Придбано дві службові квартири для лікарів ЦРЛ. 26 грудня відкрито стаціонарне відділення для постійного перебування людей похилого віку. Створено Доманівську ДЮСШ №2 в Маринівці. У Мостовому відкрито пам’ятний знак «Бронетранспортер» на честь воїнів-інтернаціоналістів. Створено комунальне підприємство «Сухобалківське».

 

2004 рік

Зборовському С.А. (Царедарівка) присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Придбано комп’ютерні класи для Доманівської ЗОШ І-ІІІст. №1 та Мостівської ЗОШ І-ІІІ ст. Проведено газифікацію вулиць Доманівки (Майорське). Відновлення виноградарства та садівництва у районі: в с. Козубівка насаджено 44 га саду та 17 га виноградників. Випущено книгу «Доманівщина. Природа, населення і господарство» (Автори Дротенко А., Рябушенко О.). Засновано духовий оркестр «Фестиваль». У Козубівській ЗОШ І-ІІІ ст. відкрито меморіальну дошку на честь видатного земляка М.Л. Кропивницького.

 

2005 рік

До 60-річчя Великої Перемоги надруковано книгу «Пам'ять серця» про учасників бойових дій – жителів Доманівського району. Придбано автомобіль швидкої допомоги для ЦРЛ. Проведено капітальний ремонт системи опалення Сухобалківської ЗОШ І-ІІІ ст. Придбано шкільний автобус для Доманівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Газифіковано ДНЗ Акмечетської сільської ради. Побудований водопровід у с. Мостове. Розпочав працювати табір «Козачок» для дітей, що стоять на обліку у службі в справах дітей. Наш земляк Л. Ржепецький став лауреатом премії М. Аркаса. Духовий оркестр «Фестиваль» районного будинку культури (керівник – Мостовенко Л.) отримав звання «народний».

 

2006 рік

22 вересня – затверджена символіка Доманівського району: герб, прапор та гімн району. 6.10. – район відзначив 80-річчя утворення. 6.10. – Луценку В.І. присвоєно звання «Почесний житель Доманівки». Дуч Н.З. нагороджена Почесною відзнакою Пенсійного фонду України. Вийшла друга збірка поезій М. Корнила «Земні зорі» (за підтримки О. Вадатурського), збірка віршів В. Бондаренко «Скарбниця моєї душі». Березень – відкриття магазину «Добробут» в Доманівці. Проведено капітальний ремонт Зеленоярської ЗОШ, капітальний ремонт водопровідних мереж в Доманівці. Розпочата діяльність з виробництва хлібобулочної продукції власним товаровиробником (керівник – Молдованенко М.О.). 20 листопада створено пришкільний інтернат Маринівської ЗОШ І-ІІІ ст. Створено КП «Доманівське». Нове і просторе приміщення дитячого садочка відкрито у Сухій Балці.

 

2007 рік

Ландшафтний парк «Бузький Гард» визнаний одним із семи чудес Миколаївщини. 1 вересня створено першу прийомну сім’ю Бесарабів у Богданівці. 20 вересня Сіроштану О.В. присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України», Тижневому І. О. присвоєно звання «Заслужений майстер народної творчості України». Проведено капітальний ремонт пологового відділення Доманівської ЦРЛ, придбано флюорографічний апарат, автомобіль швидкої допомоги для ЦРЛ. Отримано два шкільних автобуси для Богданівської і Доманівської №1 шкіл та 4 навчально-комп’ютерні класи. Зроблено ремонт районного будинку культури. Нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» нагороджено Богдана В.В. Миронюк С.В. стала лауреатом (ІІІ м.) Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2007» в номінації «українська мова та література».

 

2008 рік

Видання книг «Чорна сповідь моєї Вітчизни», «…І не згасне в пам’яті людській» (історичне дослідження, спогади очевидців, документи про події під час Голодомору 1932-1933 років на Доманівщині). 10.11. – Тюхтій О.С., Комягін В.І. отримали звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Будівництво нового корпусу РНВК. У районі розпочав діяльність проект ЄС/ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Пологове відділення Доманівської ЦРЛ отримало статус «Лікарня, доброзичлива до дитини». Побудований каналізаційний колектор в Доманівці. Реконструйовані ДНЗ Акмечетської сільської ради. Проводилися роботи з освітлення вулиць населених пунктів району. Створено прийомну сім’ю Мореквас-Холоденко в с. Прибужжя. Відкрито Козубівський ДНЗ. Нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» нагороджена Служенко М.М. За врятування жертв Голокосту орденом «За заслуги» ІІІ ст. нагороджено Анущенко Н.І. (Доманівка).

 

2009 рік

Колонтаю В.Л. присвоєно звання «Заслужений працівник сфери послуг України». 30 квітня Указом Президента України створено національно-природний парк «Бузький Гард». Придбано службову квартиру для лікарів ЦРЛ. Створено прийомну сім’ю Ходаковських в с. Лідіївка. 20 жінкам Доманівщини присвоєно почесне звання «Мати-героїня». Відкрито пам’ятний знак 8 Героям Радянського Союзу – нашим землякам. У районі проходила патріотична естафета «Слава визволителям України». Відкрито пам’ятний знак у Вовчій Балці (с. Козубівка) 600 євреям – жертвам Голокосту.

 

2010 рік

Побудовано нове приміщення Богданівської ЗОШ І-ІІІ ст. Маринівська та Мостівська дільничні лікарні отримали автомобілі. Встановлено щомісячну стипендію талановитим учням району. Проводилися роботи з освітлення вулиць населених пунктів району. Ремонт системи опалення, реконструкція топкової Царедарівської ЗОШ І-ІІ ст. 31 жовтня реорганізовано юридичну особу Доманівська вечірня (змінна) школа І-ІІІ ст. шляхом злиття з Доманівським РНВК. Відкрито третю групу в Мостівському ДНЗ. 960 ветеранам війни – жителям району вручено ювілейну медаль «65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» Проведено фестиваль військово-патріотичної пісні «Ми піснею, що лине, подвиг прославляєм». Реконструйовано пам’ятний знак на місці форсування р. Південний Буг. Праслов М. здобув срібну медаль на першості Європи з марафонського бігу серед ветеранів.

 

2011 рік

Район продовжив діяльність у ІІ фазі проекту ЄС/ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». СПрАТ «Україна» – розвиток молочного скотарства (реконструкція корівника). Ремонт системи опалення Доманівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Впровадження енергозберігаючих заходів: встановлення склопакетів у навчальних закладах району. Відкрито 2 групу в Сухобалківському ДНЗ та Володимирівський ДНЗ. 5 серпня створено Доманівський РНВК «Доманівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – Центр дитячої та юнацької творчості». Нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» нагороджено Дротенка М.А. та Поспєлова О.В. Надрукована книга «З історії рідного краю» Удовенчука Л.О. (за сприяння Вадатурського О.А.) Ювілейною медаллю «20 років незалежності України» нагороджено Бабанську Н.В., Косінчука М.В., Сіроштана О.В.

 

2012 рік

12 липня – відкриття магазину дитячих товарів «Капітошка» (ПП Булацескул С.І.), 27 вересня – 80-річчя газети «Трибуна хлібороба». Молдованенку М.О. присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Оновлено діяльність районного історичного музею. Відкрився Університет ІІІ віку. Отримано два шкільних автобуси для Кузнецівської ЗОШ та Доманівської ЗОШ №2. Ремонт покрівлі та системи опалення Прибузької ЗОШ І-ІІІ ст. Капітальний ремонт ДНЗ №2 «Сонечко» в Доманівці. Участь у програмі «Бібліоміст»: Кузнецівська, Маринівська, Мостівська бібліотеки-філії отримали комп’ютерну техніку та підключені до мережі Інтернет. Проведено капітальний ремонт будівлі відділення швидкої допомоги. Доманівський селищний голова Дога О.О. нагороджений орденом Данила Галицького. Хор «Товариш» Доманівського РНВК став призером Всеукраїнського конкурсу «Співає юність України». Встановлені пам’ятні знаки жертвам Голодомору в населених пунктах району. Почало працювати КП «Прибузьке».

 

2013 рік

Видання брошури «Гордість нашого краю» про земляків – Героїв Соціалістичної Праці та заслужених працівників сільського господарства. Видання другої збірки поезій В. Бондаренко «Райдуг перевесла». Вересень – відкрито Кузнецівський ДНЗ. Отримано шкільний автобус для Сухобалківської ЗОШ І-ІІІ ст. Оновлено шість дитячих майданчиків ДНЗ та чотири спортивних майданчики у загальноосвітніх школах району. Реконструкція Прибузького ДНЗ №.1. СПрАТ «Україна» – розвиток молочного скотарства (реконструкція корівника на 450 голів ВРХ). 26 квітня відкрито пам’ятний знак учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Створено дві прийомні сім’ї: Подорогів в Доманівці, Павлюк в Зброшковому. Здано в експлуатацію нове приміщення відділення «Приватбанку». Реалізація проектів енергозбереження в рамках Кіотського протоколу в Зеленоярській та Олександрівській ЗОШ І-ІІ ст., дитячо-терапевтичного відділення ЦРЛ. 15 липня присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив» фольклорному колективу «Світанок» районного Будинку дитячої творчості.

1 вересня створено Мостівський, Царедарівський, Новоолександрівський НВК.

 

2014 рік

Район продовжив діяльність у ІІІ фазі проекту ЄС/ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Проведено капітальний ремонт Маринівської та Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ст. Відкрито три дитячих майданчики в Доманівці. Встановлено щомісячну стипендію талановитим учням загальноосвітніх закладів району. Створено прийомні сім’ї Котрус у Козубівці та Подорогів у Зброшковому. 15 липня присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив» фольклорному колективу «Оберіг» Доманівського РНВК «Доманівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – Центр дитячої та юнацької творчості». Призначено стипендію Кабінету Міністрів України Чорному Вадиму, учню 8 класу Доманівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №2. Перепоховання праху воїна Даниленка М.С., який загинув у боях під Курськом (1943р.) на його батьківщині в с.Мостове. Указом Президента України орденом «За мужність» ІІІ ст. нагороджено Матвієнка А.В. (посмертно), Ногінова О.М., Краснянчина О.А., Скуратовського О.О., Ласовського Л.О., Лінкіна В.В., Рубана С.Ю., Цику А.В, Федоренка В.В., Бадика Є.І., Базаренка І.С.

 

2015 рік

Капітальний ремонт даху Доманівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2. Відкриття ДНЗ у с Зелений Гай. Реконструкція ДНЗ №3 «Дзвіночок» в Доманівці. Ремонт операційного блоку хірургічного відділення ЦРЛ. Відкриття дитячого майданчика в Доманівці. Створено прийомну сім’ю Чорних в Прибужжі. 27 лютого у Доманівській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь випускника 2011 року Ливадара Олександра, який трагічно загинув 25 січня 2015 року при виконанні військового обов’язку в зоні АТО. 28 жовтня відкрито меморіальну дошку в Богданівській ЗОШ І-ІІІ ст. Кучмію Івану, який загинув в зоні АТО. Встановлено меморіальну дошку в Кузнецівській ЗОШ І-ІІІ ст. Матвієнку А.В., який загинув в зоні АТО. Надворського М.М. нагороджено орденом «Народний Герой України». Указом Президента України орденом «За мужність» ІІІ ст. нагороджено Кучмія І.С. (посмертно). У с.Мостове відкрито пам’ятний знак борцям за соборність України.

 

2016 рік

Постановою Верховної Ради України перейменовано населені пункти району: Фрунзе у Петропавлівку, Жовтневе у Цвіткове, Червоний Київ у Київ, Куйбишевку у Бузькі Пороги. 1 серпня вступило в дію рішення сесії Доманівської районної ради про присвоєння Кузнецівській ЗОШ І-ІІІ ст. імені героя АТО Матвієнка А.В. 8 липня перейменовано Фрунзенську ЗОШ І-ІІ ст. у Петропавлівську ЗОШ І-ІІ ст. та Жовтневу ЗОШ І-ІІ ст. у Цвітківську ЗОШ І-ІІ ст. Указом Президента України орденом «За мужність» ІІІ ст. нагороджено Ливадара О.І. (посмертно). Базаренка І.С. нагороджено орденом «Народний Герой України». Розпочато процес об’єднання територіальних громад у Мостівську (Мостівська, Сухобалківська, Олександрівська сільські ради) та Доманівську (Доманівська селищна, Фрунзенська, Царедарівська сільські ради) об’єднані територіальні громади.

Висловлюю щирі побажання миру, добра, благополуччя. Переконаний: настане день, коли над пшеничними полями знову буде чисте голубе небо, а українці впевнено крокуватимуть по життю.

У День головного свята нашої країни поздоровляю і низько вклоняюсь усім, хто вкладає в Україну свою працю та інтелект, хто боронить і захищає її від ворога, хто примножує її багатства і славу.

Глибока шана тим, хто зустрічає свято на передовій – ми пишаємося вашою сміливістю, самопожертвою і патріотизмом.

У цей пам’ятний день ми звертаємося до пам’яті поколінь українців, які пройшли цією землею перед нами, які боролися, творили і наближали нашу Незалежність. Ми порівнюємо себе з ними і прагнемо бути гідними їх. Ми стаємо розумнішими, сильнішими, сміливішими. Ніколи ще за роки нашої державності ми не піддавалися таким випробуванням.

У нас все вийде. Тому, що ми у себе повірили. Тому, що ми – народ!

В. ІВАНЧЕНКО.

 

 до верху