Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → «ЗА ПІДСУМКАМИ РОКУ МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ ЗАЙНЯЛА 1-ШЕ МІСЦЕ В УКРАЇНІ ПО РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТЛОВОЇ ПРОГРАМИ ПІЛЬГОВОГО МОЛОДІЖНОГО КРЕДИТУВАННЯ», - Г.НІКОЛЕНКО
2014-01-08 18:18:00

«ЗА ПІДСУМКАМИ РОКУ МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ ЗАЙНЯЛА 1-ШЕ МІСЦЕ В УКРАЇНІ ПО РЕАЛІЗАЦІЇ ЖИТЛОВОЇ ПРОГРАМИ ПІЛЬГОВОГО МОЛОДІЖНОГО КРЕДИТУВАННЯ», - Г.НІКОЛЕНКО

За результатами колегії Мінрегіонбуду, що 26 грудня проходила в м. Київ, в загальному рейтингу виконання поставлених завдань та освоєнню коштів по різним програмам та субвенціям  Миколаївська область входить в число кращих регіонів країни, і навіть по ряду позицій в питаннях житлово-комунального господарства займає перші місця в Україні.

Про це 27 грудня під час проведення обласного штабу з питань сталого проходження опалювального сезону зазначив перший заступник голови ОДА Геннадій Ніколенко.

На початку наради він докладно розповів про ті основні моменти, що розглядалися на міністерській колегії, зокрема, в питаннях створення ОСББ наша область вже декілька років поспіль займає 4-5 місце, ми є лідерами по запровадженню енергозберігаючих технологій та маємо 100% показники по обліку тепла на великих теплопостачальних підприємствах.

«За підсумками року Миколаївська область зайняла 1-ше місце по реалізації житлової програми пільгового молодіжного кредитування, оформивши при цьому 39 договорів, на 2-му місці Донецька область,  яка видала 28 кредитів…Крім того, Миколаївщина займає одну із лідируючих позицій по реалізації програми соціальних ініціатив Президента України по придбанню «доступного житла» під 3% річних. Цього року ми видали 76 кредитів, для порівняння Кіровоградська область оформила лише 1 договір. За 2 роки по новій іпотечній програмі 126 сімей отримали власну домівку і категорія людей, що бажають отримати власне житло, з кожним днем збільшується… Усі ці показники говорять про те, що обласне керівництво  на жорсткому контролі тримає  ці питання та системно працює над реалізацією поставлених перед нами цілей та завдань», - наголосив у своєму виступі Г. Ніколенко.

Головуючий наради також відмітив, що на засіданні колегії представники міністерства ставили в приклад передовий досвід нашої області по наданню грошової компенсації на першочерговий 25% внесок працівникам обласних закладів освіти та охорони здоров’я.

«Віце-прем’єр Олександр Вілкул навіть поставив завдання усім іншим регіонам в наступному році також запровадити у себе таку програму… В засобах масової інформації багато говорилося про те, що Миколаївську область будуть критикувати за показники по введенню в експлуатацію житла. Так, на сьогодні ми вже перевищуємо показники минулого року і до кінця 2013-го вийдемо приблизно  на 126 тис. кв. м.  введеного в експлуатацію житла… Єдине, за що нас піддали критиці – це нарощення заборгованості по заробітній платі на комунальних підприємствах, зокрема прихована заборгованість на МКП «Первомайськводоканал». Це питання є дуже серйозним, розроблено спеціальний графік погашення цієї заборгованості, який обласне керівництво жорстко контролюватиме», - підкреслив перший заступник голови ОДА.

Розглядаючи питання порядку денного щодо розрахунків тепло- та водопостачальних підприємств області за спожиту електроенергію керівники обласних та міських комунальних підприємств прозвітували перед Геннадієм Ніколенко про те, які заходи вживаються ними для того, щоб погасити заборгованість та виплачувати заробітну плату.

Як вияснилося під час наради, у більшості теплопостачальних підприємств головним боржником є населення, а в цілому серед інших регіонів України по рівню розрахунків за спожитий природний газ та електроенергію Миколаївська область займає одні із кращих позицій на рівні держави.