Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → НА МИКОЛАЇВЩИНІ БАГАТОТИСЯЧНИМ МЕМОРІАЛЬНИМ МАРШЕМ ВІДЗНАЧИЛИ 25-РІЧЧЯ З ДНЯ ВИВЕДЕННЯ РАДЯНСЬКИХ ВІЙСЬК ІЗ ТЕРИТОРІЇ АФГАНІСТАНУ
2014-02-18 10:41:00

НА МИКОЛАЇВЩИНІ БАГАТОТИСЯЧНИМ МЕМОРІАЛЬНИМ МАРШЕМ ВІДЗНАЧИЛИ 25-РІЧЧЯ З ДНЯ ВИВЕДЕННЯ РАДЯНСЬКИХ ВІЙСЬК ІЗ ТЕРИТОРІЇ АФГАНІСТАНУ

15 лютого більше 5  тис. жителів міста та області разом із обласним керівництвом пройшли центром міста від Обласного палацу культури до пам’ятника воїнам інтернаціоналістам, для того, щоб вшанувати пам'ять загиблих солдат в роки афганської війни  та привітати ветеранів  із 25-ю річницею виведенням військ з території Афганістану.

З кожним кварталом хода ставала все більш численною та її довжина складала близько кілометру. Різні прапори та лозунги майоріли серед учасників маршу, але головне, що усі ці люди виступають проти війни та силового вирішення конфліктів.

Разом із військовою технікою, польовою кухнею, оркестром  та вистрілами в небо на Миколаївщині відзначили урочистості з нагоди річниці виведення військ із території Афганістану.

Виступаючи на мітингу голова Миколаївської ОДА Геннадій Ніколенко відмітив, що неоднозначним є ставлення до подій 1979-1989 рр., коли саме керівництво СРСР прийняло рішення про те, що та війна була політичною помилкою.

«А як же бути тим жінкам, які втратили своїх синів та чоловіків, як бути усім тим родинам, історію яких «афганська війна» поділила на «до» та «після» «афгану»… Я хочу подякувати Вам – ветеранам війни в Афганістані - за патріотизм та життєву позицію, за те що Ви не залишилися осторонь тих подій, які сьогодні відбуваються в Україні. Ви приділяєте багато уваги нашому підростаючому поколінню, виховуючи їх на власному прикладі патріотизму, честі та справедливості. Сьогодні, коли виповнюється 25 років з Дня виведення військ з Афганістану ми можемо чітко сказати, що радянські солдати не були окупантами, вони виконували свою інтернаціональну місію по збереженню миру у інших державах світу… З кожним роком  все менше залишається ветеранів ВВВ, але в нас не повинен пририватися зв'язок поколінь, і саме Ви, на мій погляд, маєте  перейняти естафету у ветеранів Великої Вітчизняної війни по вихованню молодого підростаючого покоління», - наголосив у своєму виступі губернатор Миколаївщини.

Він також зачитав витяг із Указу Президента України про нагородження 6 воїнів-інтернаціоналістів державними нагородами та відмітив, що Голова нашої держави підтримує воїнів-афганців та призиває всіх жителів України об’єднатися і щоб День народження Т. Шевченка став Днем національного примирення в нашій державі.

До учасників мітингу також звернулися перший заступник голови облради Володимир Пащенко, в.о. Миколаївського міського голови Юрій Гранатуров та голова обласної Спілки воїнів-інтернаціоналістів Юрій Соловєй, кожен з яких висловив власну позицію щодо подій в Афганістані та побажання здоров’я, миру та злагоди усім ветеранам-інтернаціоналістам та їх сім’ям.

Після молебну та виступу митрополита Миколаївського та Очаківського Питирима, який призвав усіх громадян нашої держави до миру, учасники мітингу по черзі поклали квіти до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, робили пам’ятні фото та пригощалися польовою кухнею.