Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → В ОБЛАСНОМУ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОМУ ДИСПАНСЕРІ ВІДКРИТО БАКТЕРІОЛОГІЧНУ ЛАБОРАТОРІЮ
2014-04-23 15:26:00

В ОБЛАСНОМУ ПРОТИТУБЕРКУЛЬОЗНОМУ ДИСПАНСЕРІ ВІДКРИТО БАКТЕРІОЛОГІЧНУ ЛАБОРАТОРІЮ

17 квітня в Миколаївському обласному протитуберкульозному диспансері відбулось відкриття бактеріологічної лабораторії з відділом молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу. На подію завітали голова обласної ради Тарас Кремінь, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Світлана Хотіна, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Павло Георгієв, директор «Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» Наталя Низова, директор фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Анатолій Заболотний, керівник центральної референт-лабораторії мікробіологічної діагностики туберкульозу МОЗ України» Ганна Барбова.

Сучасне обладнання (автоматизовані аналізатори, шафи біологічної безпеки, центрифуги, автоклави, термостати та інше) дозволить максимально швидко діагностувати найскладніші форми туберкульозу. Щорічно у відділеннях лікарні надається медична допомога біля 2,5 тисячам хворим. Сьогодні вже можна говорити про значні досягнення: захворюваність на туберкульоз населення області зменшилась на 11% відносно минулого року. Розповсюдження туберкульозу також зменшилась, на 20,5%.

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Павло Георгієв, серед іншого, зазначив: «Туберкульоз сьогодні – проблема не лише медицини та держави, а й всього суспільства. Наша команда лікарів отримала інструмент – молекулярно-генетичну лабораторію – який дозволяє швидко та точно визначити, яке саме лікування необхідне пацієнтові. Дуже важливо, щоб пацієнти звертались за медичною допомогою як тільки відзначать у себе наступні симптоми: надмірне потовиділення вночі, слабкість, втрата ваги, зростання температури тіла до 37 градусів та вище, яка тримається більше тижня. За наявністю хоча б декількох з вищеозначених симптомів, необхідно терміново звернутись до дільничного лікаря для обстеження на туберкульоз».

Як відзначив Тарас Кремінь, відкриття лабораторії важливе не лише з медичного аспекту, а й дозволило створити нові робочі місця. За підтримки фонду було проведено тренінги для лікарів – за три роки область отримала 158 спеціалістів.

Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Світлана Хотіна від медичної громади висловила фондам і обласній владі подяку за плідну співпрацю та вручила гостям пам’ятні подарунки – книги.