Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → З 1 КВІТНЯ В УКРАЇНІ РОЗПОЧНЕТЬСЯ ПРОЦЕС ВИДІЛЕННЯ БЕЗКОШТОВНИХ ЛІКІВ ДЛЯ ХРОНІЧНИХ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЮ, ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ ТА АСТМУ
2017-03-03 08:32:00

З 1 КВІТНЯ В УКРАЇНІ РОЗПОЧНЕТЬСЯ ПРОЦЕС ВИДІЛЕННЯ БЕЗКОШТОВНИХ ЛІКІВ ДЛЯ ХРОНІЧНИХ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЮ, ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ ТА АСТМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Уряду, яке відбулось цього тижня заявив, що з 1 квітня в Україні розпочинається процес виділення безкоштовних ліків для хронічних хворих на гіпертонічні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

«Я обіцяю, що з 1 квітня розпочнеться процес виділення безкоштовних ліків для хронічних хворих. І це теж буде виконано. Ми не обіцяємо того, що не можемо зробити», - запевнив Прем'єр.

Глава Уряду зазначив про те, що на цю програму виділено 0,5 млрд грн.

Усі аптечні мережі зможуть брати участь у цій програмі. «Дайте якісні ціни, якісні препарати, і держава вам буде платити за це гроші», - зазначив Прем'єр-міністр.

Міністерство охорони здоров'я спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України та Міністром Кабінету Міністрів напрацювали усі необхідні нормативно-правові акти, провели десятки зустрічей з усіма учасниками ринку - виробниками, імпортерами та аптечними мережами.  Фактично, усі механізми сьогодні вже є реалізовано, резюмував Глава Уряду.

У цьому контексті він закликав керівництво обласних та районних державних адміністрацій забезпечити виконання цих рішень на місцях.

«Буде окреме доручення. Голови обласних державних адміністрацій, районних адміністрацій, попрацюйте з тим, щоб впровадити ці рішення на місцях. Це вже буде ваша відповідальність, щоб усі ці механізми вчасно запрацювали», - заявив він.

Також Володимир Гройсман нагадав, що 1 березня Уряд вийшов «на фінішну пряму» щодо оптимізації цін на ліки.

Він зазначив, що здійснюється моніторинг щодо зниження цін на ліки, і вже є перші результати. Так, деякі аптечні мережі вже знизили ціни на препарати на 20%-70% за різними позиціями.