Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Всеукраїнська естафета пам'яті "Слава визволителям України"
2019-03-30 07:33:00

Всеукраїнська естафета пам'яті "Слава визволителям України"

До 75-річниці визволення Миколаївщини, як данина шани, поваги і вічної пам'яті тим людям, які на своїх плечах винесли весь тягар воєнного лихоліття, в області проходить Всеукраїнська естафета пам'яті "Слава визволителям України". Ця меморіальна акція йде від області до області, від міста до міста, від села до села, відтворюючи хід звільнення української землі зі сходу на захід.

З 5 березня 2019 року естафета крокує Миколаївщиною.

28 березня дата звільнення Миколаєва, Первомайська, Доманівки, населених пунктів Миколаївського району.

Делегації міста Миколаєва та Доманівського району за запрошенням Миколаївського району 28 березня зібралися біля священного місця у селі Нова Богданівка Радсадівської об’єднаної територіальної громади, щоб разом відзначити славетну дату звільнення у місці, де розпочинав свій героїчний подвиг загін десантників на чолі з Костянтином Ольшанським.

Делегація у складі першого заступника голови райдержадміністрації Наталії Фалько, голови районної ради ветеранів війни та праці Раїси Осадчук, начальника відділу освіти райдержадміністрації Олени Маценко прийняли естафету від Миколаївського району, символом якої є альбом та вимпел.

«Ми з гордістю приймаємо естафету від славетного Миколаївського району, де у 1944 році точилися запеклі бої у районі Ковалівки. 10 тисяч загиблих солдат –ціна надвисока… Дякуємо вам, жителі району, які свято бережуть пам'ять про подвиг у роки Другої Світової війни.

До альбому також будуть вписані героїчні сторінки визволення Доманівщини: ми памятаємо, що у 24 братських могилах поховано більше 500 воїнів, які загинули, звільняючи наш край.  Найзапекліші бої велися біля сіл Виноградний Сад, Богданівка, Прибужжя (Акмечетка).

Село Виноградний Сад. Братська могила 228 воїнів 93, 113,223,74 стрілецьких дивізій—третя за кількістю похованих у Миколаївській області, 141 - невідомі. За мужність і героїзм у форсуванні р. Південний Буг у березні 1944 року 16 воїнам цих дивізій присвоєно звання Героя Радянського Союзу, сім  з яких—посмертно» - зазначила у виступі Наталія Фалько.

Пісні воєнних років у виконанні самодіяльних артистів надихали учасників заходу на спогади про ті страшні роки, ще раз нагадуючи про величний подвиг народу.