Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → 13 березня в райдержадміністрації відбулося нарада із селищним та сільськими головами, землевпорядниками селищної та сільських рад
2019-04-04 11:18:00

13 березня в райдержадміністрації відбулося нарада із селищним та сільськими головами, землевпорядниками селищної та сільських рад

Ініціював проведення цього заходу відділ у Доманівському районі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області. В заході взяла участь заступник  начальника  ДП «Миколаївський науково-дослідний та проектний інститут»  Сандольська Олена Євгеніївна.

В ході наради розглянуто такі питання:

1. Про проведення  нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

2. Про встановлення меж населених пунктів на території Доманівського району.  

3. Про впровадження Закону України від  10.07.2018 року за № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» та інвентаризація земель населених пунктів та земель отриманих відповідно до Закону України від  10.07.2018 року за № 2498-VIII .

4. Про декларування громадян за підсумками 2018 року.

З інформаціями щодо порядку денного виступили:

Ульянов О.В. надав роз’яснення щодо значення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка проводиться у  межах  населених  пунктів  незалежно  від  їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Повідомив про встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць, розробленої відповідно до вимог законодавства, з яких відомості щодо меж населених пунктів не внесені до Державного земельного кадастру. Зазначив, що рішення про встановлення і зміну меж районів і міст приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України. Рішення про встановлення і зміну меж сіл, селищ, які входять до складу відповідного району, приймаються районною радою за поданням відповідних сільських, селищних рад.

Поінформував щодо процедури внесення відомостей до Державного земельного кадастру.

Сандольська О. Є. прокоментувала необхідність проведення  інвентаризації земельних ділянок.

При проведенні інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення до Державного земельного кадастру вносяться відомості про сформовані земельні ділянки, відомості про ділянки, що були не внесені до Державного земельного кадастру, про невитребувані (нерозподілені) земельні ділянки, інше.

Проаналізувала набрання чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні". Землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які на день набрання чинності зазначеним Законом перебували у приватній власності), вважаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані.

Кузмінчук Г.І. розповіла про кампанію декларування громадянами доходів, отриманих у 2018 році, що стартувала 1 січня та триватиме до 1 травня 2019 року. Проаналізувала  роботу щодо декларування  в розрізі сільських рад. Обговорила співпрацю Доманівської державної податкової інспекції Южноукраїнського управління Головного управління ДФС у Миколаївській області із  сільськими головами.

Протягом наради доповідачі надавали відповіді з питань, що цікавили сільських голів.