Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Урочисті заходи до Дня пам’яті та примирення
2019-05-10 06:15:00

Урочисті заходи до Дня пам’яті та примирення

Овіяне невмирущою славою, омріяне і вистраждане, гартоване у вогні вікопомних битв, на крилах весни лине до нас свято Перемоги. Свято, яке прийшло на нашу землю у травні 45-го. Прийшло зі смутком, зі сльозами на очах, але з великою радістю, що закінчилася страшна війна і засяяло над Україною сонце миру.

Тернистим був шлях до Перемоги. Трагічним і неймовірно довгим. У вогняному смерчі Другої світової війни запалала вся Україна... Загинуло понад 8 млн українців, а це кожен 5-й, зруйновано 718 міст, 28 тисяч сіл. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Але наш народ залишився незламним у титанічній боротьбі, рівній якій не знала історія. Він боровся і переміг. Переміг, бо вів війну справедливу, за право на життя та майбутнє.

Свою частку у перемогу над ворогом внесли і наші земляки. А це  -- 10 тисяч жителів Доманівського і колишнього Мостівського районів, які були мобілізовані на фронти війни, 4,5 тисячі з них не повернулися… 955 земляків нагороджені бойовими орденами, 8 – удостоєні високого звання Героя. Справжніх патріотів виховала доманівська земля.

Цикл заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці Перемоги розпочався у нашому районі з урочистого зібрання в Доманівці, у районному будинку культури, яке відбулося 8 травня. У залі – ветерани, представники трудових колективів, громадських організацій, молодь. Почесні гості свята – учасники бойових дій в роки Другої світової війни Анатолій Терентійович Дудар та Павло Степанович Кипорук. Їм – весняні квіти і наша безмежна вдячність.

8 травня 1945-го року, після шестирічної війни, був встановлений довгоочікуваний мир в Європі. І сьогодні Україна разом з європейськими країнами відзначає День пам’яті та примирення– сказав, виступаючи на зібранні, голова Доманівської районної державної адміністрації Євгеній Осадчук. –. Ця нова для нас традиція жодним чином не підміняє, а доповнює і посилює державне свято – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. І кожного року ми знову і знову згадуємо уроки минулої трагедії, вшановуємо пам’ять загиблих, вітаємо і дякуємо нашим ветеранам. Це наша свята традиція і обов’язок, який ми зберігаємо і передаємо нашим дітям і онукам. Щоб вони знали свою історію. Щоб пам’ятали її героїв. Щоб наш народ і все людство не допустили більше подібних трагедій.

Тож бажаю всім нам миру, міцного здоров’я, бадьорості духу, довгих років активного життя, тепла людських стосунків та родинного затишку.

Голова райдержадміністрації вручив відзнаку Президента України «За участь в антитерористичній операції» мешканцю села Маринівки Миколі Цуркану, який з честю виконав свій військовий обов’язок, захищаючи рідний край. Такої ж відзнаки удостоєний і його односельчанин Віктор Бойко.  

Хвилиною мовчання вшанували присутні тих, кого в нас відібрала така далека Друга світова... та війна, яка зараз триває на сході нашої країни

Сердечно привітала оборонців Вітчизни, всіх жителів району зі святом Перемоги секретар Доманівської селищної ради Галина Шульгіна, побажала міцного здоров'я, миру та процвітання усім родинам, нашій Україні.

Окрасою урочистого зібрання став святковий тематичний концерт. Працівники культури та самодіяльні аматори сцени Сергій Петренко, Ігор Коршенко, Маргарита Ковтонюк, Аліна Гагаріна, Анастасія Поляк, вокальний ансамбль «Гарний настрій» (керівник – Жанна Миронюк), народний вокальний колектив «Нові обрії» (керівник – Світлана Москаленко) подарували глядачам пісні  « 9 травня», «Щаслива сім’я», «Відчини своє серце», «Повертайтесь, солдати», попурі на теми воєнних пісень, музичну композицію «Молодь змінює світ». Майстерно прочитала вірш "Я вклоняюся вам, ветерани і вдови» Олена Ніконова. Бадьорого настрою додали виступи народного духового оркестру "Фестиваль" (керівник – Леонід Мостовенко) та танцювального колективу «Престо» (керівник – Наталія Рибалко).