Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Пам’ять про героя жива
2019-11-25 13:49:00

Пам’ять про героя жива

7 листопада – день народження двох моїх учнів. Одного з них, Володимира, привітала через Фейсбук, другому, Андрію, замість привітання поклала квіти до меморіальної дошки на фасаді нашої школи. Саме в цей день зателефонувала його вдова Ірина. Я сказала, що ми пам’ятаємо, що це за дата, запитала, як справи у неї, у Тетяни Григорівни - мами Андрія та Володимира, як навчається донька Олександра. Ірина в свою чергу повідомила, що дала номер мого телефону військовим, які опікуються сім’ями загиблих прикордонників. Невдовзі з нами зв’язався заступник начальника Азово-Чорноморського регіонального управління полковник Кухтей Олег Ростиславович. Ми домовилися про те, що побратими героя АТО Матвієнка Андрія Віталійовича приїдуть до нас у школу. Він теж міг би святкувати свій 34-й день народження, але…  

7 серпня 2014 року групі прикордонників, у складі якої був і молодший інспектор прикордонної служби 1-ї категорії - дозиметрист першого відділення інспекторів прикордонної служби відділу прикордонної служби «Іловайськ» в/ч 9937 Донецького прикордонного загону Східного регіонального управління молодший сержант Андрій Матвієнко, поставили завдання зустріти колону, яка з боями проривалася із пункту пропуску «Довжанський» та перебувала під постійним обстрілом ворога. Серед українських військових на той час було чимало поранених. Військовослужбовці з названої групи, незважаючи на щільний вогонь ворожої артилерії, неодноразово поверталися до бійців, під курганом Савур-могила надавали першу медичну допомогу постраждалим та відвозили їх під місто Амвросіївка Донецької області, звідки поранених відправляли гелікоптерами. Урятувавши десяток українських вояків та вже повертаючись із завдання, за 1500 метрів до місця дислокації - прикордонного пункту «Успенка» - Андрій Матвієнко, перебуваючи за кермом УАЗа, підірвався від радіокерованого фугасу і помер від важких поранень у військово-польовому госпіталі... Указом Президента України №660/2014 від 21 серпня 2014 року Андрія Матвієнка нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). 23 грудня 2015 року рішенням Доманівської районної ради Кузнецівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів присвоєно ім’я героя антитерористичної операції Матвієнка Андрія Віталійовича.

22 листопада відбулася зустріч-реквієм «Пам’ятаємо героя». В актовій залі зібралося багато людей, яким не байдужа доля Андрія та його рідних. У мене промайнула думка, що якби Андрій усіх їх побачив, то був би приємно здивований такою кількістю гостей у стінах рідної школи. Серед гостей – начальник окремого регіонального центру комплектування Державної прикордонної служби України полковник Вахніцький Вадим Миколайович, начальник відділу персоналу Херсонського прикордонного загону підполковник Різник Володимир Анатолійович, голова Миколаївської обласної організації ветеранів-прикордонників  Климятіч Олександр Михайлович, начальник відділу офіцерів запасу і кадрів Доманівського ОРВК майор Тертичний Олександр Миколайович, учасники бойових дій, перший заступник голови Доманівської райдержадміністрації Фалько Наталія Іванівна, волонтер Федоренко Володимир Петрович, рідні та вдова героя Матвієнко Ірина Анатоліївна з донькою Олександрою.

Вахніцький В.М. детально розповів про прикордонну службу і показав відеосюжет про операційно-службову діяльність прикордонників. Різник В. А., розказавши про подвиг Андрія,  попросив усіх присутніх вшанувати пам'ять  героя АТО Матвієнка Андрія хвилиною мовчання. Також виступив  Климятіч О. М., який  констатував, що в часи небезпеки для країни на її захист найпершими стають прикордонники. Перший заступник Фалько Н. І. зазначила, що  в нашій школі гарні традиції, які сприяють вихованню таких патріотів, яким став Андрій Віталійович. Вона подарувала гостям примірник газети з першою публікацією про Матвієнка А.В. за 2014 р. Зворушили усіх спогади Матвієнко Ірини Анатоліївни про свого чоловіка, його рішення добровільно стати в ряди тих, хто готові ціною власного життя захистити наше майбутнє.  Вона подякувала, що ми пам’ятаємо про нього і не забуваємо про його сім’ю, що довго чекали її приїзду і не розпочинали цю зустріч без неї (вона затрималася в дорозі, тому що відвозила додому Тетяну Григорівну, яка занедужала).

Учні школи виконали літературну композицію «Не стріляй», танок «Вишиваночка», танок з рушниками, прозвучали пісні  про Україну у виконанні Силецької Л.Г. та дівчаток 9 класу. Учениця 10 класу  Клочкова Катерина вручила маленькій Олександрі подарунок від мерії школи, гостям на згадку – обереги.

Прикордонники подарували Матвієнко Ірині й школі – Книгу пам’яті МВС, в якій кожному Герою присвячено окрему статтю, де вказано відомості про дату й місце його народження, обставини загибелі, місце поховання, нагородження й ушанування пам’яті. На 312-313 сторінках у цій книзі можна прочитати таку інформацію та побачити світлини нашого Андрія. Також вони вручили учням школи прапор Державної прикордонної служби України, фотографії, які розповідають про непрості будні прикордонників,  а полковник Вахніцький В.М. – власноруч зроблений макет прикордонного стовпа.  

Потім відбулося покладання квітів до меморіальної дошки, з якої на нас привітно дивився Андрій. У кінці зустрічі її учасники зробили фото на згадку. Сподіваємося на співпрацю з прикордонниками, які вже запросили нас на екскурсію до відділу прикордонної служби «Миколаїв».

            

Алла Зажерило, заступник директора з навчально-виховної роботи Кузнецівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені героя АТО Матвієнка А.В.