Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Понтонній переправі – бути!
2020-06-26 09:53:28

Понтонній переправі – бути!

25 червня у селі Богданівці відбулася робоча зустріч з питання спорудження поромної переправи через річку Південний Буг, в якій взяли участь народний депутат України Артем Чорноморов, генеральний директор ВП «Южно-Українська АЕС» ДАК «Енергоатом» Володимир Лісніченко, заступник генерального директора з капітального будівництва Юрій Фомін, голова Доманівської районної державної адміністрації Євгеній Осадчук, Прибузький сільський голова Віктор Матющенко, заступник сільського голови Олена Мартинова, староста села Богданівки Ростислав Шкурченко.

  Не одне десятиліття жителі мальовничого села Богданівки із багатою історією ще славної козацької доби,  та навколишніх сіл мріяли про спорудження мосту, який би надійно з’єднав правий і лівий береги річки Південний Буг. Увесь цей час і донині тут діє лише поромна переправа для перевезення транспорту та човен для доставки на протилежний берег людей. Богданівцям, чимало з яких працюють в місті енергетиків Южноукраїнську, тим, кому необхідно потрапити у лікарню, чи вирішити інші соціальні питання, доводиться тривалий час очікувати своєї черги на переправі. І це в теплу пору року. А взимку, коли річка покриється льодом, і на такий спосіб переправи не доводиться сподіватися.

  Але за останні роки, особливо після створення Прибузької об’єднаної територіальної громади, тісної співпраці її керівництва із партнерами на лівому березі річки, зокрема з адміністрацією Южно-Української АЕС,  вирішення проблеми  будівництва мосту перейшло, так би мовити, в практичну площину. Виготовлено проєктно-кошторисну документацію на спорудження поромної переправи та під’їзних шляхів до неї, на що були виділені кошти з Ташлицької програми -- 2,5 млн грн та співфінансування Прибузької сільської ради  – 250 тис грн, визначено замовника проєкту – управління капітального будівництва Миколаївської облдержадміністрації. Багато зусиль доклав до того, аби розпочати реалізацію наміченого, народний депутат України минулого скликання Олександр Лівік, за що йому щира вдячність від наших земляків.

   Варто зазначити, що естафету свого попередника гідно підхопив нинішній народний депутат України Артем Чорноморов, який на робочій зустрічі підтвердив, що використає сповна свої депутатські повноваження для того, щоб понтонну переправу в рідній йому Богданівці врешті-решт було збудовано. Це дасть, на його думку,  потужний поштовх для соціально-економічного розвитку цієї території, цієї територіальної громади, більш якісного забезпечення місцевих жителів соціальними послугами тощо. Виграють від такої співпраці і жителі міста Южноукраїнська.

  На жаль, через пандемію коронавірусу початок робіт з будівництва переправи, які планувалися на березень цього року, довелося відтермінувати і вони змогли розпочатися лише декілька днів тому. Приватне підприємство «Мета» -- переможець тендеру – має намір за місяць спорудити 120 метрів під’їзного шляху до майбутньої переправи. На бетонній основі, з тротуаром та освітленням. Вартість цих робіт – 5,5 млн грн. Як запевнив керівник підприємства Олег Ткачук, будівельники не підведуть, гарантують високу якість, роботи. Головне, аби не було затримки з фінансуванням. Адже на черзі реалізація ще двох проектів з будівництва шляху до мосту та берегових споруд. За оптимістичним сценарієм, як він сам висловився, Артема Чорноморова, ці роботи реально можна завершити до кінця нинішнього року.      

   Як відзначалося на зустрічі, необхідно всім зацікавленим сторонам узгодити дорожню карту спорудження поромної переправи і чітко дотримуватися її, оперативно вирішити існуючі проблеми, адже, як показує практика, зволікання із будівництвом приводить до його здорожчання, необхідністю внесення змін в проектну документацію, проведення нових тендерів і т.д.

  Хочеться сподіватися, що вже бодай наступного року на річці Південний Буг з’явиться нова надійна переправа, яка принесе вагому користь не лише богданівцям, жителям Прибузької об’єднаної територіальної громади, а й всього Доманівського району.

  P.S. Народний депутат Артем Чорноморов, даючи інтерв’ю журналістам, поділився планами запросити на відкриття нового мосту в Богданівці Президента України Володимира Зеленського. Що ж, будемо раді вітати главу держави на гостинній доманівській землі. Сподіваємося, що це станеться вже в недалекому майбутньому.

За інформацією газети "Трибуна хлібороба"