Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Олександр Трайтлі: Первинна ланка медичної допомоги має чітко розуміти критерії госпіталізації людей
2020-12-24 15:19:30

Олександр Трайтлі: Первинна ланка медичної допомоги має чітко розуміти критерії госпіталізації людей

На території Миколаївської області з 22 по 23 грудня було здійснено моніторингові візити до лікарень, які визначені для госпіталізації пацієнтів з підозрою та підтвердженим COVID-19, щодо дотримання стандартів медичної допомоги та ефективності використання розгорнутих в них ліжок.

Про це сьогодні, 24 грудня, йшлося на відеоселекторній нараді заступника голови Миколаївської облдержадміністрації Олександра Трайтлі з головами РДА, міськими, селищними, сільськими головами територіальних громад щодо вжиття заходів запобігання поширенню на території Миколаївської області коронавірусу COVID-19.

Олександр Трайтлі зазначив, що створена комісія зараз буде працювати регулярно і більш поглиблено, аби відразу виявити та усунути порушення. «Задача номер 1 – це відпрацювати з первинною ланкою медичної допомоги критерії госпіталізації людей, аби ті, не передавати всю відповідальність на опорні госпіталі», – наголосив заступника голови облдержадміністрації.

В свою чергу, заступниця начальника управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Оксана Черненко поінформувала присутніх, що комісією було вибірково перевірено первинну медичну документацію, обґрунтованість госпіталізацій та тривалості перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні згідно зі Стандартами, затвердженими наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722 (зі змінами).

За результатами моніторингових візитів встановлено:

- у 30-40 % госпіталізованих пацієнтів ознаки хвороби не відповідали критеріям госпіталізації і потребували амбулаторного лікування та спостереження у сімейного лікаря;

- у 20 % випадків невчасно проводиться виписка на амбулаторне лікування або переведення до інших закладів для продовження лікування супутніх захворювань.

Оксана Черненко розповіла, що надання переваги стаціонарному лікуванню без наявності обґрунтування госпіталізації призводить до перевантаження медичного персоналу, неефективного використання бюджетних коштів в частині забезпечення пацієнтів лікарськими засобами та належної оплати праці медичним працівникам.

Олександр Трайтлі зауважив, що, на жаль, коронавірус не відступає, ситуація по Миколаївській області залишається напруженою і підтверджені випадки сягають понад 400.

Тому, наразі перед керівниками районів, міст, селищ, територіальних громад стоять чіткі задачі для дотримання всіх карантинних вимог, особливо напередодні зимових свят, а саме: не послаблювати роботу з населенням щодо дотримання маскового режиму, дистанції в людних місцях; залучати поліцію для проведення превентивної роботи з населенням; в транспортних засобах має бути дотриманий масковий режим та заповнені лише місця для сидіння тощо.