Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → На Миколаївщині активно триває процес передачі соціальних об’єктів у комунальну власність територіальних громад
2021-01-14 16:39:48

На Миколаївщині активно триває процес передачі соціальних об’єктів у комунальну власність територіальних громад

Наразі райради і територіальні громади Миколаївської області продовжують активно працювати над передачею майна з районного рівня у комунальну власність територіальних громад. І на сьогоднішній день в області передано 74 % об’єктів.  

Зазначимо, що прийнявши на свій баланс ці соціальні об’єкти, йдеться про заклади освіти, культури, охорони здоров’я та інші, то територіальні громади отримують змогу ними управляти та утримувати їх з власного бюджету.

«В процесі реформи децентралізації відбулись зміни адмінтерустрою і відповідно змінюється система міжбюджетних відносин та фінансування соціальних об’єктів, що знаходяться у комунальній власності. Тому передача майна на баланс територіальним громадам має відбутися швидко й під ретельним контролем. Адже мережу соціально важливих об’єктів – шкіл, лікарень, спортивних і культурних закладів – треба зберегти і забезпечити її безперебійну роботу», – наголошує Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Нагадаємо, Мінрегіон провів серію нарад за участі представників профільних міністерств, облдержадміністрацій та всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування щодо передачі об’єктів громадам. ОДА мають надавати відповідні консультації органам місцевого самоврядування, забезпечити координацію здійснення передачі майна та щомісяця до 10 і 25 числа інформувати Кабінет Міністрів України.

За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України.