Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Відбулася селекторна онлайн нарада з Мінрегіоном
2021-01-15 08:24:21

Відбулася селекторна онлайн нарада з Мінрегіоном

14 січня відбулася Всеукраїнська онлайн селекторна нарада з Мінрегіоном. Стрижневим на порядку денному стояло питання реалізації програми президента України «Велике будівництво» у 2021 році.

У нараді взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Георгій Решетілов та заступник голови облдержадміністрації Ігор Кузьмін, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.

Під час онлайн селекторної наради з Мінрегіоном йшлося про те, що програма «Велике будівництво», як складова соціально-економічного розвитку, розвитку інфраструктури областей, є частиною проєктів, які фінансуватимуться коштами ДФРР. Терміни дуже стислі, тому Мінрегіоном поставлено завдання обласним державним адміністраціям якомога швидше сформувати переліки об'єктів та щойно дозволять погодні умови продовжити реалізацію заходів програми.

На відміну від минулого року, зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, пріоритети 2021 дещо змінилися. Перше, програма «Велике будівництво» і проєкти, які фінансуватимуться коштами державного фонду регіонального розвитку спрямовані на економічний розвиток громад і територій. Це так звані «розвиткові проєкти», підкреслив заступник Міністра розвитку громад і територій України. Тому попередньо обласним державним адміністраціям доручено під час відбору проєктів і формування їх списку 30% коштів, від доведеної суми на ДФРР, спрямовувати на власні «розвиткові проєкти». Відповідно 70% коштів направляти на реалізацію проєктів, які передбачають розвиток мережі установ надання публічних послуг: закладів охорони здоров'я, освіти, центрів надання адміністративних послуг, центрів безпеки, дошкільних навчальних закладів тощо. Виходячи з цього формуватиметься програма «Велике будівництво» 2021 року.

Щодо мережі установ надання публічних послуг у 2021 році Мінрегіоном поставлено завдання завершити близько 300 об'єктів соціальної інфраструктури в цілому по країні. В частині «проєктів розвитку», враховуючи їх довготривалість, необхідно 50 розпочати, продовжити і завершити. Мінімум в кожній області має бути передбачено фінансування ДФРР одного-двох «розвиткових проєктів».

«Які наші вимоги по програмі «Велике будівництво» на поточний рік. Розбудова мережі об'єктів надання публічних послуг: це школи, садочки, ЦНАПи – рік їх завершення 2021. В частині «розвиткових проєктів» ми розуміємо, що спорудження об'єктів, розпочатих у цьому році, реалізовуватимуться протягом максимум трьох років. Відповідно до Бюджетного кодексу регіональне співфінансування проєктів має складати не менше 10% від загальноі вартості. Проєкти, особливо нового будівництва, їх кошторисна документація повинна бути не пізніше 2019 року. Тобто, всі проєкти, де проєктно-кошторисна документація розроблялася пізніше 2 квітня 2019 року до розгляду прийматися не будуть»,- наголосив в ході спілкування з представниками обласної влади Миколаївщини заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.

Кошторисна вартість нового будівництва об'єкту має складати не менше 10 млн грн. Ця цифра найближчим часом буде зафіксована постановою по відбору проєктів, які проходять сьогодні погодження.

До кінця поточного тижня, початку наступного всі обласні державні адміністрації повинні завершити роботу по відбору проєктів. 28 січня в Києві планується проведення урядової наради щодо реалізації програми президента «Велике будівництво».

Нагадаємо, попередній конкурсний відбір інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку продовжено. Так, у понеділок, 11 січня, за результатами засідання регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися коштом державного фонду регіонального розвитку в Миколаївській області було прийнято рішення щодо продовження попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку на 2021 рік з 12 січня по 18 січня 2021 року та про оголошення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку на 2022 рік з 13 січня по 15 лютого 2021 року.