Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → Увага! Грип птиці!
2021-01-15 15:01:07

Увага! Грип птиці!

Первомайське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  повідомляє про підозру захворювання птиці на грип у власному домогосподарстві  гр. Гуреу А.Т. смт. Доманівка.

Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є переносниками інфекції та природним резервуаром інфекції.

 Тому з інформаційною метою до відома жителів Доманівського району ще раз нагадуємо громадянам власникам птиці, які знаходяться в індивідуальних домогосподарствах, про тимчасове обов’язкове дотримання щодо недопущення контакту дикої перелітної птиці з домашньою-особливо з водоплавною, та утримувати птицю постійно в закритих приміщеннях, тому що інфекція серед свійської птиці може бути безсимптомною, або викликати зменшення яйценесення та захворювання системи дихання, а також протікати у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці від системного ураження без будь-яких завчасних симптомів. В разі загибелі домашньої або виявлення випадків загибелі перелітної птиці негайно інформувати Первомайське міжрайонне управління або Доманівську районну державну лікарню ветеринарної медицини за тел. 9-11-86.