8 квітня відбулася нарада із селищним та сільськими головами, керівниками (представниками) територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, яку проводив Василь Іванченко.
Учасники наради розглянули ряд важливих питань.
Надія Мазалова, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомила про підсумки та порядок надання послуг при оформленні державних соціальних допомог за 2014 рік. За її інформацією, в районі налічується 7148 учасників пільгової категорії, в тому числі 1243 інваліди та 2232 отримувачів різних державних допомог, в тому числі 104 дитини-інваліди. Піддала критиці майже всі сільські ради, за виключенням Сухобалківської та Богданівської сільських рад, оскільки працівники сільських рад не повідомляють щодо змін у пільгових категоріях населення на території сільської (селищної) рад Детально розповіла про надання вищезазначеним особам пільг протягом 2014 року та у I кварталі 2015 року.
Далі Н. Мазалова зазначила, що питання виділення сільськими радами коштів на соціальні програми залишається на вкрай низькому рівні. Крім Сухобалківської та Фрунзенської сільських рад, кошти не виділено жодною сільською (селищною) радами, а у Доманівській селищній та Зеленоярській сільській радах взагалі відсутні фахівці із соціальної роботи. Запропонувала сільських голів розглянути питання збільшення оплати праці фахівців із соціальної роботи та вирішити питання щодо призначення працівників із соціальної роботи.
Зупинилася також на питанні відпрацювання пакетів документів на присвоєння Почесного звання «Мати-героїня». Зазначила, що фахівці сільських рад не відпрацьовують належним чином це питання, у зв’язку з чим громадяни змушені за власні кошти приїздити до управління соціального захисту населення за консультацією.
Особливу увагу присутніх викликали зміни до Порядку призначення житлових субсидій та пільгового законодавства, з якими також ознайомила Н. Мазалова. Вона зазначила, що для отримання субсидії заявнику необхідно надати до управління соціального захисту населення райдержадміністрації пакет відповідних документів та декларацію про доходи і витрати осіб для звернення за субсидією. Перевірка відомостей про доходи та витрати здійснюється фахівцями управління після призначення субсидії шляхом надання запитів до відповідних установ та організацій. Такий порядок дійсний для тих сільських рад, які мають газифіковані населені пункти. Наголосила, що при наданні неповних чи недостовірних відомостей про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщення осіб, заявнику може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану суму субсидії у подвійному розмірі.
Далі, проінформувала присутніх щодо змін у пільговому законодавстві. Повідомила, що на цей час в районі зареєстровано більше 7000 громадян пільгової категорії та детально розповіла щодо змін щодо пільгового проїзду громадян, оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв’язку, на придбання твердого палива, скрапленого газу з урахуванням доходів сім’ї пільговика.
Марина Чепіжко, завідувач сектору – державний адміністратор адміністративно-дозвільних процедур райдержадміністрації, доповіла про забезпечення дотримання вимог Закону України «Про адміністративні послуги».
Про охорону громадського порядку на території Доманівського району доповіла Олена Максютенко, керівник апарату райдержадміністрації.
Повідомила, що протягом 2001-2005 років в районі було створено 14 громадських формувань з охорони громадського порядку. Ці формування були зареєстровані рішеннями виконавчих комітетів селищної та сільських рад. Протягом 2011-2013 років вищезазначені громадські формування, крім Прибузької та Мостівської сільських рад, були ліквідовані рішеннями цих же сільських рад. З початку створення громадських формувань по цей час їх діяльність не фінансувалася. Фінансування здійснюється за рахунок коштів, отриманих з місцевих бюджетів, членських внесків, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб тощо.
Запропонувала селищному та сільським радам, у зв’язку з вкрай складною ситуацією в країні, розглянути питання щодо створення в установленому законодавством порядку громадських формувань з охорони громадського порядку.
Далі, Максютенко О.М. проаналізувала роботу сектору дільничних інспекторів міліції Доманівського РВ УМВС.
Повідомила, що 64 населених пункти району обслуговують 9 осіб (по штатному розпису – 14). Відсутній статус дільничних пунктів міліції в окремих приміщеннях при сільських радах, має місце незабезпеченість приміщень меблями, засобами зв’язку, організаційною технікою автомобільним транспортом, не забезпеченість власним житлом тощо. Кошти на поліпшення матеріально-технічного забезпечення дільничних інспекторів міліції не виділялися.
Бондаренко Сергій, директор Миколаївської регіональної філії «Центр ДЗК» доповів про діяльність Миколаївської регіональної філії ДП «Центр Державного земельного кадастру».
Коротко повідомив про перелік робіт, які може виконувати ДП «Центр ДЗК». Зупинився на справах (технічна документація по землеустрою), які вже не один рік перебувають на затвердженні чи розгляді в Головному управлінні Держземагентства в Миколаївській області. Оповістив, що фахівці Центру та він особисто будуть відпрацьовувати це питання.
За результатами наради надані протокольні доручення.