Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → ВАСИЛЬ ІВАНЧЕНКО: «ПРОВЕДЕННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ Є ШЛЯХ ДО ПОБУДОВИ НОВОГО ЗАМОЖНОГО СУСПІЛЬСТВА»
2015-07-09 17:02:00

ВАСИЛЬ ІВАНЧЕНКО: «ПРОВЕДЕННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ Є ШЛЯХ ДО ПОБУДОВИ НОВОГО ЗАМОЖНОГО СУСПІЛЬСТВА»

Про це сказав голова райдержадміністрації під час наради з керівниками сільгосппідприємств та головами фермерських господарств району.

В ході активного спілкування  очільник району  відмітив основні завдання з проведення добровільних об'єднань громад в рамках проведення децентралізації влади в України. Надав роз’яснення про переваги такого об'єднання, а також навів приклади успішності такої реформи в сусідніх країнах Польщі, Латвії, Грузії. Представив графік проведення зустрічей з населенням з даного питання.

«Всі ми хочемо жити в заможній, сильній Україні, інтегруватися в європейські інституції, але до цього потрібно іти шляхом реформ та перетворень. Стара система управління показала свою повну недієздатність з великою корупційною складовою, і саме проведення децентралізації влади є шляхом до побудови нового заможного суспільства, спроможним вирішувати всі свої проблеми. Держава дає нам право на об’єднання менших, малозаможних громад з більш великими та заможнішими, і це об'єднання базується на принципі добровільності і ніхто нікого не збирається примушувати до об'єднання, але що більша громада та заможніші її мешканці», - наголосив Василь Іванченко.

Відповідаючи на питання концентрації надходжень до об’єднаної громади, голова райдержадміністрації навів приклади збільшення відсоткової складової зібраних податків та зборів на території сільських рад в результаті перших кроків з децентралізації.  Вже в цьому році надходження до бюджету громад збільшились в середньому до 20 відсотків, і дає можливість використати вільні залишки на розвиток інфраструктури та вирішення нагальних проблем територіальної громади. В подальшому держава планує збільшити відсоток осідання податків і зборів для об’єднаних громад, що є основною складовою реформи.

Дане питання викликало зацікавленість та дискусію серед учасників зустрічі.