Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → 9 ЛИПНЯ В ЦАРЕДАРІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ ВІДБУЛОСЯ ОБГОВОРЕННЯ ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД
2015-07-10 13:58:00

9 ЛИПНЯ В ЦАРЕДАРІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ ВІДБУЛОСЯ ОБГОВОРЕННЯ ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД

В обговорені взяли участь заступник співголови робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об'єднання територіальних громад, завідувач юридичного сектору апарату райдержадміністрації Олександр Ульянов, головний спеціаліст сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату райдержадміністрації Володимир Ронжин, Царедарівський сільський голова Жанна  Шевченко та депутати ради.

В своєму виступі Олександр Ульянов  зазначив, що в районі створена та працює робоча група підтримки та впровадження заходів з добровільного об'єднання територіальних громад до якої входять депутати районної ради, сільські голови, керівники установ та організацій району. У ході засідань групи було запропоновано об’єднатись навколо Доманівської селищної ради і створити одну об’єднану громаду. Таке об’єднання (укрупнення) передбачене перспективними планами проведення адміністративно-територіальної реформи Миколаївської області. Об'єднання  є цілком добровільним та не передбачає примусового приєднання тієї чи іншої сільської ради.

Також Олександр Ульянов охарактеризував основні переваги такого об'єднання, а саме: об’єднанні територіальні громади матимуть значно більші надходження до своїх бюджетів, оскільки формування власних бюджетів відбуватиметься за принципом формування бюджетів міст обласного значення. А більші бюджети дадуть змогу вирішити набагато більше проблем життєдіяльності громад. Ніхто не залишає осторонь проблеми розвитку населених пунктів, які входитимуть до об’єднаних територіальних громад. Роз’яснив, що в тих селах, де буде реформована сільська рада, їх інтереси  представлятиме обраний  сільський староста та депутати. Саме від їх громадської позиції буде залежати, яким чином будуть захищені та представлені інтереси цих населених пунктів.

Відповідаючи на питання, як бути пенсіонерам та іншим соціально вразливим категоріям жителів щодо отримання довідок, дозволів тощо, представник робочої групи наголосив, що в селищі Доманівка працює Адміністративний дозвільний центр, який надає відповідні послуги, і жителям, що проживають у населених пунктах  об’єднаної громади не потрібно буде їздити до Доманівки. Крім того, процесі реформи буде започатковано електрону систему, і кожен мешканець зможе довірити отримання дозволу чи іншої адміністративної послуги через старосту села або отримати її власноруч. І саме цей принцип надасть можливість забезпечити жителів об’єднаної громади якісними та доступними публічними послугами, без черг, хабарництва та бюрократичної тяганини.

В свою чергу Жанна Шевченко повідомила: «На цій сесії ми будемо розлядати питання використання вільних залишків коштів нашого бюджету, які виникли при перевиконанні бюджету, що є вперше, адже держава збільшила відсоток податків та зборів які акумулюються в місцевих бюджетах. Цей перший крок до децентралізації влади і є стимулом для об'єднання в громаду, яка буде більш дієва, здатна реально вирішувати проблеми громадян».

За результатами обговорення депутати підтримали об'єднання з Доманівською селищною радою.

По завершені зустрічі Володимир Ронжин розповів про необхідність виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», адже в с. Царедарівка встановлено пам’ятний знак Щорсу, який потрібно демонтувати у визначений законодавство термін.

Запропонував провести сходки мешканців вулиць Радянська та Щорса щодо їх перейменування та обрання нових назв.

Царедарівський сільський голова Жанна Шевченко надала згоду на розгляд цього питання на сесії сільської ради.