Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → ПРОВЕДЕНО ЗУСТРІЧ В МОСТІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ ЩОДО ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД
2015-07-14 17:05:00

ПРОВЕДЕНО ЗУСТРІЧ В МОСТІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ ЩОДО ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД

«Децентралізація це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Так, аби якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найбільш успішно»

Відповідно до плану проведення обговорення з добровільного об'єднання територіальних громад та заходів щодо виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал – соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» 13 липня в Мостівській сільській раді відбулася зустріч заступника співголови робочої групи з підтримки та впровадженні заходів з добровільного об'єднання територіальних громад, завідувача юридичного сектору апарату райдержадміністрації Олександра Ульянова, головного спеціаліста сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та засобами масової інформації апарату райдержадміністрації Володимира Ронжина, з депутатами та сільським головою Світланою Пастушенко.

Звертаючись до депутатів Олександр Ульянов розповів про реформу з децентралізації влади в Україні, про роботу районної групи з об'єднання територіальних громад, акцентувавши увагу на принципі добровільного об'єднання громад у більш розвиненні та фінансово – незалежні, здатні вирішувати набагато більше проблем життєдіяльності громад ніж сьогодні.

«Однією з переваг об’єднаної громади є спроможність розвивати інфраструктуру, як однієї із складових інвестиційної привабливості. Прикладом таких перетворень є Польща, прибалтійські країни, Грузія, саме тому об'єднання громад – це крок у майбутнє», - зазначив Олександр Ульянов.

Також спікер роз’яснив роль та завдання майбутньої посади  старости села або бувшої сільської ради та порядок отримання різних адміністративних послуг.

Відповідаючи на питання депутатів, який механізм розподілу коштів буде між громадами і чи не буде концентрація коштів тільки селищі Доманівка Олександр Ульянов зазначив: «Всі населені пункти будуть отримувати кошти на свій розвиток, крім того кожний населений пункт об’єднаної громади буде представляти депутат, якого оберуть мешканці села, і саме від того як він буде представляти інтереси громади буде залежати і фінансування». Також слід відмітити, що за новою реформою місцевого самоврядування кожна громада повинна мати свої органи управління (фінансовий, житлово-комунальний, економічний та інші відділи) які потрібно утримувати, і не кожна не об’єднана громада спроможна це робити і це є ще одним стимулом для об'єднання.

Депутати та сільський голова висловили своє суб’єктивне бачення об'єднання громад, а саме залишити Мостівську сільську раду та можливе об'єднання з Сухобалківською сільською радою.

В своєму виступі Володимир Ронжин розповів про необхідність виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Згідно цього закону встановлено терміни прийняття відповідних рішень, проведення сходок вулиць які підлягають перейменуванню. З метою зняття напруги в суспільстві громади важливим є те, щоб перейменування було здійснено за рішенням виконкому Мостівської сільської ради, а не розпорядженням голови облдержадміністрації.