Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → ПРОВЕДЕНО ВЕБІНАР З ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ
2015-07-28 08:43:00

ПРОВЕДЕНО ВЕБІНАР З ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ

23 липня заступник голови райдержадміністрації Наталія Фалько за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації взяла участь у вебінарі «Децентралізація. Перші підсумки та завдання на найближчу перспективу». Вебінар проведений за ініціативи програми «Бібліоміст» спільно з Асоціацією міст України (АМУ) (проект «Діалог»/Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні) на базі Американського дому у Києві. Також у заході взяли участь бібліотеки району.

Спікерами вебінару виступили заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В`ячеслав Негода, виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик.

У ході заходу організатори розглянули питання: для чого потрібна децентралізація і яким чином її реалізувати і Україні, принцип добровільного об'єднання громад, для чого громадам об'єднуватися; що таке спроможна громада; як держава стимулюватиме і підтримуватиме громади, які об'єднаються; що зміниться у житті простих громадян, жителів сіл, селищ, сіл, після формування спроможних громад.

Доманівська райдержадміністрація теж задала питання щодо порядку та принципу розподілу коштів між населеними пунктами майбутньої об’єднаної громади (чи за кількістю населення чи за кількістю сільськогосподарських угідь).

Отримано відповідь: «Якщо мова йде про бюджет об’єднаної громади, то розподіл коштів відбуватиметься відповідно до прийнятого бюджету депутатами такої громади. Окрім цього старости як члени виконкому матимуть безпосередній вплив на цей процес».