Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → ВАДИМ МЕРІКОВ ПРОВІВ НАРАДУ З ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД
2015-08-14 15:13:00

ВАДИМ МЕРІКОВ ПРОВІВ НАРАДУ З ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД

Доманівський район за півріччя виконав бюджет на 139% (10,3 млн. грн), приріст склав більше 2,1 млн грн. В порівнянні з 2014 роком перевиконання склало 26%. Голова облдержадміністрації Вадим Меріков зазначив, що ці показники підвереджують дієвість фінансової децентралізації.

«Це тільки початок, попереду ще внесення змін до основного закону, Податкового та Бюджетного Кодексів, найголовніше, щоб була ініціатива від громад, ви є тією силою, яка може змінити країну. Децентралізація дозволить підняти соціально-економічний рівень життя», – сказав він.

Вадим Меріков акцентував увагу, що утворення об’єднаних громад за законом має проходити добровільно, і ніхто насильно затягувати в об’єднання не буде. Президент приділяє велику увагу цим реформам задля перетворення країни і вперше за всю історію незалежності не забирає повноваження, а передає їх на місця, громадам, після завершення цього процесу необхідність у районних та державних адміністраціях відпадає. Необхідність реформи місцевого самоврядування давно назріла, і органи влади у тому виді, як вони є зараз, непотрібні.

«У багатьох селах утримання апаратів сільрад поглинає від 50 до 60% їхніх бюджетів, а у деяких – і до 80%. На розвиток села і інфраструктури більше нічого не залишається. Це бюджет проїдання, а отже, зовсім неправильно!», –  констатував він.

Голова Доманівської райдержадміністрації Василь Іванченко навів приклад економічного ефекту від об’єднання: «Тільки в разі простого об’єднання економія коштів на утримання апаратів сільських рад дасть додатково в бюджет 2 мільйони гривень. Це зробить об’єднані громади більш заможними, ніж кожен сам по собі».

Експерт Офісу реформ Олександр Дудюк зупинився на закордонному досвіді реформ. «В Польщі, щоправда, не було добровільного об’єднання, там все зробила держава. В нас є добровільне, але не варто затягувати з цим процесом перетворень, оскільки часу в нас вже нема. Нам вже зараз потрібно міняти систему управління в країні», – сказав він та закликав голів сільських рад бути відповідальними та розуміти, що від них зараз залежить, «в якій країні ми житимемо далі».

Під час обговорення впровадження децентралізації підіймали питання функціонування шкіл, підвозу учнів, повноважень перфектів, старост, депутатів. Пролунали побажання більше залучатися до реформи депутатів районної та обласної рад. Хоча сільські голови і зауважували на недосконалість реформування, більшість погоджувалися з важливістю впровадження децентралізації.