Меню

Пошук

Посилання

 
Головна → ЗЕЛЕНИЙ ЯР ОБГОВОРИВ ПИТАННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ
2015-08-18 08:46:00

ЗЕЛЕНИЙ ЯР ОБГОВОРИВ ПИТАННЯ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

11 серпня за участю керівника апарату райдержадміністрації Олени Максютенко, експертів офісу реформ Миколаївської області Олександра Дудюка та Володимира Петруні відбулося обговорення з представниками громади Зеленоярської сільської ради питань щодо децентралізації влади, об’єднання територіальних громад.

О. Максютенко поінформувала присутніх про те, як проходить в Україні та нашому районі процес реформування, створення об’єднаної громади з центром у Доманівці, запровадження посад старост сіл та інші аспекти реформи. «Показники перевиконання районного бюджету за І-ше півріччя 2015 року на 39%, в порівнянні з 2014 роком, підвереджують дієвість фінансової децентралізації. Вперше за всю історію незалежності держава не забирає повноваження, а передає їх на місця, громадам» - наголосила Олена Максютенко.

В ході зустрічі відбулася дуже важка дискусія. Олександр Дудюк та Володимир Петруня намагалися пояснити переваги реформи децентралізації та необхідність громадам об’єднуватися для того, щоб стати спроможною одиницею місцевого самоврядування, наводили приклади ряду країн Європи. Переваги розпочатої в нашій державі реформи щодо децентралізації влади, передбачені законопроектом змін до Конституції України, мають докорінно змінити державне управління та місцеве самоврядування в Україні, забезпечити фінансову самодостатність місцевого самоврядування та наблизити послуги, ресурси та владу до народу.

Учасники заходу на чолі з сільським головою Сергієм Мірошніковим, секретарем сільської ради Оленою Дмітрієвою під час обміну думками висловилися відверто проти об’єднання територіальних громад району навколо Доманівки в одну територіальну громаду.

Разом з тим, наприкінці зустрічі, фактично на сходинках сільради, ще тривали обговорення та, все ж таки, виникали спільні думки. Експерт Офісу реформ Олександр Дудюк додав, що бодай не так агресивно та емоційно, але такий опір сільських голів трапляється досить часто. «Останній яскравий приклад нехтування інтересами власної громади заради особистих інтересів ми бачили на зустрічах на минулому тижні у Доброму Баштанського району та Шостаковому Миколаївського району. Ми все ж сподіваємося, що люди з часом розберуться та зрозуміють переваги об’єднання», - прокоментував він результати відвідування Зеленоярської сільської ради. Володимир Петруня додав, що є необхідність продовжити інформаційно-роз’яснювальну роботу із зеленоярською громадою.

Разом з тим, 12 серпня відбулися збори жителів села Забара Доманівської селищної ради, на яких обговорювалося питання об'єднання територіальних громад району. Учасники зборів підтримали пропозицію Доманівського селищного голови Олександра Доги щодо ініціювання процесу об'єднання територіальних громад району в одну громаду з центром в селищі Доманівка.